Eesti Muusikaauhinnad 2020

Uus moeröögatus: kleeplindist bikiinid

Moekunstnik Joel Alvarez viis oma sotsiaalmeedias meeletult menukaks saanud teibist bikiinid moelavale. 

Joel Alvarez on fotograaf, kellest tänaseks on saanud väga edukas ja omanäoline moedisainer. Pärast üht pildistamist, palus modell, et teda teibiga kaunistataks. Joel haaraski laualt isoleerteibi ja kogemata kombel lõi esialgse kohmaka kavandi hiljem väga populaarseks saanud teibitükkidest tehtud rannarõivastele. 

Pikka aega kasutaski ta oma loomingus just isoleerteipi. Hiljem, hakkas eksperimenteerima hõbedaste, kuldsete ja teiste värviliste teipidega, millel ka veidi nahasõbralikum liim. 

Kunstniku kodulehelt saad endale need «bikiinid» ka soetada. Üllatuslikult, saabuvad need kliendini rullis. 

The Black tape Project koduleht.

FOTO: Kuvatõmmis kodulehelt

«Mitte ükski kangas ei suuda kaunistada keha nii kuidas teip. See toob keha kuju äärmiselt hästi esile,» sõnas ta, et lisaks kõrgmoele on teibitükkidest «riided» ka üpris praktilised.

Oma kollektsiooni esitles ta ka Miami Swim Week raames toimunud moeshowl kus esitleti värsket rannamoodi. Selle jaoks lõi ta 13 kujundust, mõned uued ning ka mõned juba vanemad. Iga modelli jaoks kulus umbes tund aega. Joel lõikas iga tüki otse rullist ja paigaldas need kohapeal modellile. Lisaks tegi ta etenduse ajal ka demo, kus suhteliselt lihtsa disainiga kostüümi valmis meisterdas, et anda publikule aimdust, milline näeb välja kehakaunistuste sünd. 

Mingil põhjusel jääb igas kunstniku antud intervjuus rääkimata, kuidas näeb välja teipide eemaldamine või kui turvaline on nendega ujuda. Vähemalt on päevitusrandid veidi põnevamad, kui klassikaliselt selga päevitatud maikad ja shortsid.