Nüüd kui seisame silmitsi tohutu keeruliste probleemidega majanduses, ökoloogias, valitsussektoris, hariduses, usu vallas, bioloogias, meedias, tehnoloogias ja mujal, on ehk paras aeg pöörduda tagasi 20. sajandi keskpaiga suurte eksistentsialistide ideede juurde. Kaks tolle aja suurt kirjanikku, kes elu mõtte üle sügavuti juurdlesid, olid Prantsuse-Alžeeria päritolu Albert Camus ja New Yorgis elutsev ameerika juut Paul Goodman.
Täna püstitab Shapiro teema taas ning räägib selle aktuaalsusest. Alan N. Shapiro on interdistsiplinaarne mõtleja, kes on õppinud teadustehnoloogiat Massachusettsi Tehnoloogiainstituudis (MIT) ning filosoofiat, ajalugu ja kirjandust Cornelli Ülikoolis.
Ta on ühe tuntuma ulmekirjanduse uuringute teose ja futuristliku tehnoteaduse kontseptsiooni käsitleva raamatu «Star Trek: Technologies of Disappearance» autor. Samuti on ta toimetanud ja tõlkinud Gianna Maria Gatti kunsti ja tehnoloogia uurimuse «The Technological Herbarium» («Tehnoloogiline herbaarium»). Shapiro tegeleb ka tarkvara arendusprojektidega, nagu näiteks «Computer Science 2.0» («Arvutiteadus 2.0)» ja «The Museum of the Future» («Tulevikumuuseum»).
Pärast loengut, kell 21.00 on kõigil võimalik vaadata Lucy Walkeri dokumentaalfilmi «Tiksudes nullini».