Tudengialgatus «Septembris ei joo» kutsub järgmiseks kuuks alkoholist loobuma

Pilt kodulehest www.SeptembrisEiJoo.ee

FOTO: www.SeptembrisEiJoo.ee

Seitse aastat tagasi alguse saanud tudengialgatus kutsub üles septembrikuus alkoholitarvitamisest loobuma. Kampaaniast on aastatega osa võtnud mitmed tuhanded inimesed, tänavu on mõtteviisiga liitunud üle 1500 inmese.

«Aastad on näidanud, et esmapilgul lihtsana tunduva ülesandega ei saa 5-10% lubaduse andjaid üldjuhul hakkama, sest ka klaas veini või pudel õlut ei ole reeglitega kooskõlas», selgitas idee idee üks autoreid Madis Masing tausta.

«Samas on valdav enamus selleks võimelised ning nagu ka ettevõtmise veebilehel kirjas, siis kahju ka proovimisest pole kindlasti keegi saanud,» lisas Masing.

Alates eelmisest aastast käib kampaaniaga liitumine www.SeptembrisEiJoo.ee veebilehelt Facebooki fännilehe kaudu ehk avaliku lubaduse alkoholi tarvitamisest vähemalt kuuks ajaks loobuda saab teha vaid ühe hiireklõpsuga. Tehniliselt on samavõrra lihtne ka lubadus tagasi võtta, kuid kampaania autorite hinnangul annab teadmine, et tuhanded teisedki sama asja teevad, paljudele lisamotivatsiooni.

«Oma tuttavatele välisriikidest saab infolehe või üleskutsena saata ka www.AlcoholFreeSeptember.com lingi, kus info väljas lisaks Eesti keelele ka Läti, Leedu, Vene, Slovakkia, Rootsi, Soome ning isegi Indoneesia keeles», tutvustas veebilehe võimalusi kampaania eestvedaja Reigo Kimmel, kelle arvates ei ole liitumistingimused ja tehniline pool niivõrd olulised kui lubadus iseendale.

Kampaania eestvedajate hinnangul on tegemist on positiivse, kuigi veidi teistmoodi algatusega, mida tuleks käsitleda lõbusalt ja humoorikas võtmes, kuid mitte naljana!

Populaarne

Tagasi üles