Hapukurgist saab festivali kangelane

Näide rannarahva huumorist.

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Käsitöö, kala ja kurk on rannarahva kaaslasteks olnud juba sajandeid. Selleks, et need kolm lahutamatut sõna ja sellel alal tegemised ei lõpeks kunagi, toimub laupäeval, 20. augustil Pärnumaal Tahkuranna vallas Tahku Tare juures teine hapukurgifestival, kus kaubeldakse kurgi, kala ja käsitööga.

Ranna-äärsed perenaised jagavad festivalil huvilistele oskusteavet kurgi kiirhapendamise, soolamise, marineerimise ja muude menetlemisviiside kohta.

Kõik huvilised saavad osaleda omavalmistatud hoidiste konkursil, mille võitja pälvib tiitli „Parim Maitse 2011“.

MTÜ Liivi Lahe kalanduskogu korraldab festivali raames õpitoad kalasupi ja räimeburgeri tegemisest, kala rookimist ning aitab lastel paate meisterdada.

Õpitoas „Kurk-Kala tänapäevases variandis“ räägivad toiduvalmistamise kutseõpetajad ja  ajakirja „Maakodu“ toidurubriigi autorid Anne Kersna ja Liis Animägi tänavustest toidutrendidest, kurkide marinaadide maitsete küllastamise võimalustest, marineeritud kurkide kasutamise võimalustest toiduvalmistamisel, hoiduste disainimisest aga ka traditsiooniliste kalatoitude serveerimisest põnevate lisanditega.

Pärast õpituba saab igaüks Kersnalt ja Animägilt personaalset nõu küsida. Nõuandeid jagab ka  festivali mulluse parima maitse tiitli omanik Inge Must.

Elvi Kreegi, Kalmer Metsaoru, Jaan Akkermann ja Renate Lind juhendamisel tõmmatakse käima jututoad kurgist, kalast ja käsitööst. Mengelid & CO koraldavad festivalil meistritoa "Kurk Sa vana vigurvänt".

Kuuldemängus "Kurgimüüja memuaarid" saavad huvilised aimu kuulsa kurgi saamisloost.

Käsitöö õpikambrites saab proovida veel siidimaali, kangakudumist, villa kraasimist ja muudki põnevat. Laste meistritoas tehakse näomaalinguid.

Terve päeva jooksul võib hapurkurgifestivalil laval näha lauljaid ja tantsijaid nii lähemalt kui kaugelt.

Täpsemat infot festivali kohta saab Romantilise Rannatee kodulehelt.
 

Tagasi üles