T, 5.12.2023

Ajateenistuse asemel trahve maksvate mehehakatiste tipus troonivad Soomes töötavad Kalevipojad

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pildil olevatel inimestel ei ole antud looga mingit pistmist.
Pildil olevatel inimestel ei ole antud looga mingit pistmist. Foto: Joakim Klementi

Tuhatkond Eesti mehehakatist maksab riigile aastas kokku üle 150 000 euro sunniraha ja väärteotrahve, et ajateenistusse mitte minna. Trahvikogujate nimekirja tipus troonivad Soomes töötavad Kalevipojad, tuntud ärimeeste võsukesed ja isegi sportlased, kirjutab Postimees.

Harjumaalt pärit H. S. P. (nimetähed muutmata – O. K.) on suure tõenäosusega üks Eesti praegusaja paadunuimaid kodanikukohuse täitmata jätjaid. Kuigi avalikkus ei tea temast midagi, käib tal juba 2013. aastast kaitseressursside ametiga (KRA) isevärki kaevikusõda.

Paar korda aastas saab ta kutse ajateenistusse, jätab sinna ilmumata ja laseb välja kirjutada väärteotrahvi. Kuna ühtki põhjust ajateenistusse mitte minna pole mehel juba ammu, on trahvid aastatega paisunud maksimaalselt lubatud 1200 euroni ühe korra kohta.

H. S. P. isikut teab üksnes käputäis KRA ametnikke. Iroonilisel kombel kaitsevad teda Eesti seadused, mis ei luba riigil kõrvalehoidjate nimesid avaldada. Selliseid justkui vati sees elavaid noormehi on iga aastaga järjest enam

Eesti ajateenija.
Eesti ajateenija. Foto: «Reporter» / Kanal 2

Paarikümnest kõige suuremast kõrvalehoidjast tasuvad trahve regulaarselt seitse meest, kellele näib väärteotrahv olevat umbes samasugune teenus nagu jõusaali kuupilet. Need, kellel on vähem raha, on riigile ka võlgu jäänud ja neid ajavad nüüd taga kohtutäiturid.

Ent kes need inimesed on? «Ta võib olla väga edukas firmaomanik, sportlane, kes iganes. Raha ei ole tema jaoks probleem,» ütleb KRA peadirektor Margus Pae.

Loe lähemalt Postimehest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles