L, 2.12.2023

Efterklang täna õhtul Von Krahlis

, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Efterklangi kontsert Tavastia klubis, Helsingis, 25. november 2008
Efterklangi kontsert Tavastia klubis, Helsingis, 25. november 2008 Foto: Jazz’n’Motion

Jazz’n’Motioni üritustesarja raames jõuab täna Tallinnasse Taani Sigur Ros'iks nimetatud eksperimentaalne bänd-orkester Efterklang, kes peab üheks oma suurimaks eeskujuks Arvo Pärti.Nende muusikas on müstilisi sosinaid, riituslikku koorilaulu, plahvatuslikke puhkpilliorkestri-puhanguid ning õhkõrna lüürikat. «Plaadifirma ütles kunagi, et me muusika on ideaalse maailma tulevikumuusika,» räägib bändi bassimängija ja manager Rasmus Stolberg.

«Me peame väga lugu popmuusikast ja tegelemegi mõnes mõttes selle uuendamise ja avardamisega. Laval saate meid näha seitsmekesi ning kontsert saab olema hoogne ja dünaamiline: liigutav ja ilus ning kohati ka ülienergiline, perkussiivne ja rockilik!»

Mainekas briti muusikaajakiri Mojo kirjeldab oma novembri numbris Efterklangi kontserti: «Pühalikult rõõmsameelne ja muinasjutuliselt grandioosne – nagu uus rahvushümn mingile senitundmatule põhjamaisele utoopiale rikkumata õnnest. Vaadates, mis praeguses maailmas toimumas, olekski vist aeg hoopis Efterklangi saarestikku kolida.»

Efterklangi muusikat saab kuulata ka veel täna ja homme kinos Sõprus, kus linastub lühifilm «Teisel Pool», mille muusika on just nende loodud. Filmi Režissöör on Samuel Jaquemin, peaosas mängib prantsuse näitleja Bruno Paviot ning kaasa löövad mitmed eesti näitlejad nagu Tambet Tuisk, Raivo E. Tamm, Taavi Eelmaa, Ivo Uukkivi ja teised.

Kontsertõhtut Von Krahli baaris alustab eesti laulja ja lugudekirjutaja Eva Mitreikina, kellel äsja ilmunud plaadifirma Ulmeplaadid alt omanimeline debüütplaat.

Album oli hiljuti ka Ekspressi Areenis nädala plaadiks, kus Siim Nestor kirjutas: «Kõigist žanrisiltidest mugavam ja täpsem on paigutada seda imekaunist plaati omadussõnadega. See on habras ja hubisev, väga üksildane, väheste värvidega muusika, meeldivalt külm, nagu on meeldivalt külm põsele kukkunud lumehelves.»

Kontserdi ajakava kolmapäeval, 26. novembril Von Krahli baaris:
20:00 avame uksed, muusikat valib Aivar Tõnso
21:30 Eva Mitreikina
22:15 Efterklang

Peale kontserti jätkub 2008 kontsertaasta lõpupidu. Lemmiklugusid mängivad Aivar Tõnso, Kristo Rajasaare, Heidy Purga, Ingrid Kohtla, Helen Sildna ja kõik teised, kel soovi ja tuju!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles