Laulusaatesse registreerus rekordarv noori

2005. aastal võitis võistluse «Kaks takti ette» toona 17-aastane Laura Põldvere.

FOTO: Peeter Langovits

Saatesse «Kaks takti ette» registreerus rekordarv vähemalt 16-aastaseid lauluhuvilisi – varasematel aastatel on neid olnud 150 ringis, tänavu aga üle 700, kellest televooru pääseb umbkaudu 40 lauljat.

Saate toimetaja Eve Viilupi sõnul võib rekordilise registreerinute arvu põhjuseks olla ka see, et tänavu toimus registreerumine uutmoodi - kui varem tuli selleks saata lindistus kahe lauluga, siis tänavu kutsutakse kõik nõuetele vastava ankeedi saatnud noored ettelaulmisele, kirjutas SL Õhtuleht. Viilupi sõnul peaksid osalejad olema kõigepealt veendunud oma lauluvalikus ning lõpuni sellest aru saama – toimetaja soovitab igal osalejal enne ettelaulmisele tulemist kodus kõva häälega peegli ees laulda ja vaadata, kas ta ka ise usub seda, mida näeb.

Esimene "Kaks takti ette" oli eetris 1972. aasta 12. mail. Aastate jooksul on saates osalenud näiteks Silvi Vrait, Anne Veski, Pearu Paulus, Maarja-Liis Ilus, Lauri Liiv, Gerli Padar, Vaiko Eplik, Kaire Vilgats, Ewert Sundja, Sofia Rubina, Mikk Saar ja Laura Põldvere.

Tagasi üles