P, 3.12.2023

Lustakalt alanud «Targem kui 5. b» sai karmi lõpu

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Targem kui 5B» saatejuht Indrek Tarand saates osalejatega
«Targem kui 5B» saatejuht Indrek Tarand saates osalejatega Foto: TV3

Tänases TV3 telemängus «Targem kui 5. b» püüdis miljonit Laili.

1. Esimese klassi kunst: kust kohast pärineb origamikunst? Mängija vastas, et see pärineb Jaapanist, mis oli õige.

2. Teise klassi loodusõpetus: millise puu lehed värisevad tuule käes? Laili arvas ära, et see on haavapuu.

3. Esimese klassi emakeel: kas väide, et lause algab suure tähega, on õige või vale? Mängija teadis, et lause alga suure tähega.

4. Kolmanda klassi matemaatika: Saaremaale sõites nägid lapsed sadamas 17 jahti ja 23 kalapaati. Seitse neist lahkus sadamast, mitu veesõidukit jäi järele? Laili arvutas vastuseks 33, mis oli õige.

5. Teise klassi muusika: kas tempo on muusikateose esitamise aeg, kiirus või helitugevus. Mängija vastas õigesti, et sõna tähistab kiirust.

6. Kolmanda klassi emakeel: millise piirkonna rahvajuttude kangelane on Suur Tõll, kas Hiiumaa, Saaremaa või Põlvamaa. Mängija vastas, et Saaremaa.

7. Viienda klassi matemaatika: milline väide on vale: a) sirgnurgast kolm korda väiksem on teravnurk, b) kui teravnurgale liita täisnurk, saame sirgnurga või c) kui nürinurgast lahutada täisnurk, saame teravnurga. Mängija ütles õigesti, et vale on väide b.

8. Neljanda klassi inimeseõpetus: millised elundid kuuluvad katteelundkonda? Mängija otsustas piiluda, kuid ta polnud pinginaabri pakutud vastusega nõus. Laili mõtles lõpuks välja, et katteelundid on nahk, küüned ja karvkate.

9. Neljanda klassi ajalugu: mis on paastukuu tänapäevane nimetus? Laili arutles pikalt ning pakkus märtsi. See oli õige.

10. Viienda klassi muusika: millal toimus Eesti esimene rahvatantsupidu, kas aastal 1895, 1947 või 1953? Mängija pakkus, et see juhtus aastal 1895, mis oli vale. Õige oleks olnud aasta 1947.

Mängija jäi ilma 100 000 kroonist ning ta pidi tunnistama, et on lollim kui 5. b.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles