T, 28.11.2023

Hip-hop muusika suurimat legendi Wu-Tang Clani soojendab A-Rühm

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
TLMP05:RAADIO 2 AASTAHITT 2005: TALLINN, EESTI,03JAN,06
Raadio Kahe aastahiti tseremoonia ööklubis Parlament. 
Pildil esineb ansambel A-rühm
at/Foto:ANDRES TEISS
TLMP05:RAADIO 2 AASTAHITT 2005: TALLINN, EESTI,03JAN,06 Raadio Kahe aastahiti tseremoonia ööklubis Parlament. Pildil esineb ansambel A-rühm at/Foto:ANDRES TEISS Foto: ANDRES TEISS/PM/SCANPIX BALTICS

Juba järgmisel teisipäeval, 7. juunil Rock Cafes esinevat legendi, hiphop muusika mõjukaimat alustala Wu-Tang Clani soojendab Eesti hip-hopi tuntuim rühmitus A-Rühm. Veel viimased piletid kontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides.

Kaarel «Kozy» Kose sõnul on suurimate iidolitega lava jagamine absoluutne privileeg. «Meie jaoks on Wu-Tang Clan olnud üks suuremaid eeskujusid. Nendega ühel laval olemine on suurim au. Kui me ei oleks saanud võimalust neid soojendada, oleksime kõik kontserdil kohal olnud nagu üks mees,» ütles Kose.

Kose lisas, et võimalus näha Eestis esinemas tervet Wu-Tang Clani tundub senini uskumatu. «See on võimalus, mida ei tohi mööda lasta,» rääkis Kose. «Tegemist on siiski ühe mõjuvõimsama grupeeringuga läbi aegade.»

Kose lubab, et nii vastutusrikkal esinemisel pühitakse tolm A-Rühma vanadelt lugudelt, mida ei ole aastaid esitatud. «Eks see veidi esinemishirmu tekitab, aga sellisel ajaloolisel kontserdil tuleb minna juurte juurde tagasi ja tuua publikuni meie klassika. Teeme selleks kõvasti proove.»

Wu-Tang Clan on hip-hop grupp New Yorgist, mille liikmed on RZA, GZA, Method Man, Raekwon, Ghostface Killah, Inspectah Deck, U-God, Masta Killa ja meie seast lahkunud Ol' Dirty Bastard. 2007. aastal nimetas muusikakanal MTV ansambli viie mõjukaima hip-hop grupi hulka maailmas. Wu-Tang Clan on kahtlemata mõjutanud kogu tänast hiphopi maailma alates muusikast lõpetades välise imagoga.

Pika tegutsemisaja vältel on ilmunud 5 kauamängivat, mida on üle maailma müüdud miljoneid.

Piletid Wu-Tang Clani kontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles