Jaga soovitusi: kuidas lahti saada sääskedest?

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sääsed levitavad Lõuna-Euroopas Lääne-Niiluse viirust
Sääsed levitavad Lõuna-Euroopas Lääne-Niiluse viirust Foto: SCANPIX

Elu24 on saanud mitmeid vihjeid sellest, kuidas sääsed on muutnud paljulubava õhtu põrguks. Siinkohal kutsume inimesi üles jagama soovitusi, et kuidas nendest tüütutest tegelastest vabaneda.

Maaülikooli professor Urmas Tartes selgitas eelmise aasta kevadel Postimehele, et kui loota  sääskede valmikute arvukuse looduslikule vähenemisele, siis selleks oleks vaja tunniajast hästi tugevat paduvihma ja soovitavalt koos rahega. «Siis võivad neist päris paljud hukka saada. Sest kui üks suur vihmapiisk sääsele vastu tuleb, see lööb ta tõenäoliselt maha ja rahetera seda enam.»

Paljud pistesääsed toituvad taimemahlast, suur hulk aga imevad selgroogsete loomade – lindude ja imetajate verd.

Verd imema tulevad üksnes emased sääsed – verest saadavad toitained on vajalikud sääsemunade arenemiseks. Teist nii kontsentreeritud valgu- ja energiaallikat kui loomade ja inimeste veri, looduses ei leidu.

Sääsed orienteeruvad saagi leidmisel põhiliselt süsihappegaasi lõhna järgi. Juba mõnekümne meetri kauguselt suudavad nad õhus ära tunda püsisoojaste loomade poolt välja hingatud süsihappegaasi jälgi ning lennata ohvrini. Kui sääsk on jõudnud ohvrile lähemale, orienteerub ta soojuskiirguse ja niiskuse järgi. Vahetus läheduses, mõne meetri kauguselt, kasutavad sääsed nägemismeelt.

Ööpäeva keskmine temperatuur peab olema 8-9 kraadi – siis muutuvad sääsed aktiivseks.

Kuidas vabaneda sääskedest?

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles