Nike

Tšehhi eurolaulikust hurmur Mikolas Josef saatis enne oma esinemist Narvas meile nunnu videotervituse
Video

Baltic Sun festivali Eurovisiooni koosseis on täienenud veel ühe staari võrra – Narva tuleb 21. juulil esinema Tšehhi staar Mikolas Josef, kelle koolipoisilik seljakott ja seksikas puusanõks on võlunud selle aasta Eurovisioonil noori südameid üle Euroopa. 

Mikolas Josef sai 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Lissabonis kuuenda koha (võitjaks tuli Netta Iisraelist). Josef, kes esitas lugu «Lie to Me», oli alles teine finaali jõudnud Tšehhi esindaja ning ühtlasi kõrgeima koha pälvinud Tšehhi esindaja Eurovisiooni ajaloo vältel. 22-aastane artist vajas Eurovisiooni proovide käigus saadud selgroovigastuse järel ravi ning pälvis hääleka aplausi, kui lõpuks finaalis esinedes kukerpalli tegi. Pärast Eurovisiooni on tema lugu «Lie to Me» üle kogu Euroopa edetabelites jõudsalt tõusmas – samuti on tal nüüdseks Instagramis üle 440000 jälgija.

Mikolas Josef, Tšehhi

FOTO: JACK GUEZ / AFP/Scanpix

«Mikolas on hetkel noorte eurooplaste lemmik ning lisaks oma andekusele, populaarsusele ja kaunile väljanägemisele on ta ka väga meeldiv ja rõõmsameelne inimene, kellega on lausa lust koostööd teha. Eurovisiooni suurstaaridest esineb Baltic Sun festivalil veel Norra täht Aleksandr Rybak, aga ka Eestit Eurovisioonil esindanud Koit Toome ja Vaiko Eplik,» ütles festivali direktor Oleg Pissarenko.

Mikolas Josef

FOTO: Promopilt

Eesti Vabariik 100 pidustuste raames 18.-21. juulini toimuv Baltic Sun festival toob suvisesse Narva Eesti ja välismaa artistide paremiku. Stiililiselt kostub muusikat popist rokini, folgist jazzini ja indist bluusini. 18. juulil toimub Narva linnuses Baltic Sun festivali suurejooniline galakontsert, mille esimese osa kunstiline juht, maailmakuulus dirigentKristjan Järvi toob kokku Eesti säravamaid popi, elektroonika, roki ja klassikaliste hoovuste muusikuid. Noëp, Erki Pärnoja, keelpillikvartett Prezioso ja Sander Mölder astuvad Narva linnuse lavale gala esimeses osas. Teises osas austab festivali lava ka legendaarne Anne Veski, kes esitab oma kustumatuid hitte. 

Festivali ajal rõõmustavad publikut teiste seas sellised artistid nagu Astro’n’out Lätist, Maia Hirasawa Rootsist, Alexander Rybak Norrast, Erja Lyytinen Soomest, Bravo ja The Crossroadz Venemaalt, Daddy Was A Milkman ja Justinas Jarutis Leedust, Liis Lemsalu, Vaiko Eplik & Eliit, Radar & Koit Toome ning Curly Strings Eestist ja paljud teised. Esinejate nimekiri täieneb jätkuvalt ning muusikasõpru ootavad mitmed suured üllatused. Kogu festivali vältel toimub Narva tänavatel, promenaadil ja parkides palju põnevat näitustest tantsuetteasteteni ja popup-kohvikutest laste mängupesadeni.

Baltic Suni ajal saab sõita eksklusiivse «jazzijahiga», mille pardal esineb Eesti esimene gypsy-jazz trio Titoks. Luksusliku varustusega laev, mis hakkab sõitma Narvast mereäärsesse Narva-Jõesuusse, on varem kuulunud Prantsusmaa «Elvis Presleyle» ehk Johnny Hallydayle, ning selle VIP-jahi pardal on Cannes’i festivali raames pidutsenud nii mõnigi filmitäht eesotsas Johnny Deppiga, kes korraldas jahi peal «Kariibi mere piraatide» afterparty.