Toksikoloogiaraport: kokk Anthony Bourdaini organismis ei olnud narkootikume

Üks viimaseid fotosid Anthony Bourdainist, mis tehti 5. juunil koka- ja reisisaate võtte ajal Prantsusmaal

FOTO: Etienne Butterlin / AP/Scanpix

Prantsuse toksikoloogid teatasid, et juuni alguses Alsace’is Kaysersbergi Chambard'i hotellist surnuna leitud ameeriklasest telekoka Anthony Bourdaini organismist ei leitud narkootilisi aineid.

Tuntud telekoka, kokaraamatute autori ja mitme restorani omaniku surnukeha leidis ta sõber Eric Ripert 8. juuni hommikul, teatab nytimes.com.

Ida-Prantsusmaal Alsace'is Kayserbergis asuv Chambard'i hotell

FOTO: Victor Lasalle / APScanpix

61-aastane Bourdain oli Prantsusmaal tegemas CNNile kokasaatesarja «Anthony Bourdain: Parts Unknown» uut osa, kuid keegi ta lähedastest ei saanud aru, et tal oleks olnud mingi suur mure või sügav depressioon.

Anthony Bourdain 2001. aastal

FOTO: Jim Cooper / AP/Scanpix

Prantsuse politsei teatel tegi tuntud kokk enesetapu, puues end üles. Esialgu kahtlustati, et ta võis endalt elu võtta mingite ainete mõjul.

Ta surnukeha lahkmine ja toksikoloogiline uuring kinnitas, et ta ei olnud enne surma narkootilisi aineid ega alkoholi tarbinud. 

Anthony Bourdain

FOTO: Frank gunn / The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Prantsuse Alsace’i prokurör Christian de Rocquigny teatas meediale, et Anthony Bourdain ei olnud narkootilisi aineid manustanud, kuid ta organismis oli väikeses koguses ravimite jälgi.

Bourdaini surnukeha kremeeriti Prantsusmaal ja urn tuhaga saadeti ta perekonnale USAsse. Ta maeti pereringis.

Anthony Bourdaini ema, endine The New York Timesi ajakirjanik Gladys Bourdain sõnas pärast oma poja surma, et ta iialgi ei oleks uskunud, et poeg endalt elu võtab.

25. juunil 1956 New Yorgis sündinud Anthony Bourdain sai maailmakuulsaks 2000. aastal, kui avaldas raamatu «Kitchen Confidential». Ta töötas mitmetes kuulsates restoranides ja talle kuulus mitu restorani.

Hiljem oli ta mitme populaarse koka- ja reisisaate juht.

Anthony Bourdainil ja ta eksnaisel Ottavia Bourdainil on 11-aastane tütar Ariane. Paar oli abielus 2007 – 2016. Alates 2017. aastast oli Bourdain suhtes itaallannast näitlejanna Asia Argentoga.

Ottavia ja Anthony Bourdain

FOTO: Neilson Barnard / AFP/Scanpix

Anthony Bourdain ja ta elukaaslane Asia Argento veebruaris Roomas

FOTO: VMROM / Mertino / MEGA/Scanpix

Tagasi üles