Siinkohal kutsun kõiki üles mitte helistama numbrile 1313 ning proovida saada kontakti Eesti Loomakaitseliiduga. Sealt paluti loom rahule jätta ning mitte enam helistada.
Tänan südamest naist, kes appi tuli ning looma elu päästa üritas. Samuti tunneme sama valu, mis tema meile tagasi helistades tundis, kui uudised ei olnud head.»
Janek (24) ja Diana (20) kinnitavad mõlemad kui ühest suust, et süüdi pole mitte korraldajad, vaid inimeste ignorantsus: «Me ei tulnud ise ka selle peale, et anda juhtunust korraldajatele teada, kuna olime ka päris äksi täis. Pigem on süüdi inimeste ignorantsus, kes olid pikalt kuulnud kitsekese karjumist, kuid ei pakkunud talle abi, vaid lihtsalt vahtisid käed rüppes. Kui loomakaitsega oleks võetud varem ühendust oleks ta ka abi saanud ning ilmselt ellu jäänud,» sõnab Diana mõlema abistaja nimel.
Pühajärve Jaanitule avalike suhete juht Siim Sups kinnitab, et Pühajärve Jaanitule festivalialal, telklas ja nendevahelisel teekonnal on ööpäevaringne järelvalve: «Turvameestele ega ka teistele meeskonnaliikmetele ei laekunud möödunud ööpäeva jooksul ühtki viidet hädasolevale kitsetallele, et oleksime saanud silmapilgselt sellele reageerida.»
«Pühajärve on festivali korraldajale südamelähedane paik. Korraldajad teevad Keskkonnaametiga juba 12. aastat igakülgset koostööd ning omalt poolt oleme piiranud igasuguse mootorliikluse järve ja telkla piirkonnas, lisaks ei müüda telklaalas alkoholi,» kinnitab Sups, et korraldusmeeskond on sellised olukordi igakülgselt ennetada üritanud. «Kogu ala kõnnib mitme päeva jooksul korduvalt läbi korraldajate koristajate brigaad, kes samuti kahjuks hädasolijat ei kuulnud.»
«Me kutsume kõiki üles andma korraldajatele või turvameeskonnale silmapilgselt taolistes olukordades märku, et saaksime sellistele olukordadele reageerida,» edastab ta festivalui meeskonna nimel üleskutse, et taolisi kahetsusväärseid juhtumeid enam kunagi ei juhtuks.
Ametliku avalduse juhtunu kohta avaldasid korraldajad sotsiaalmeedias, mis nüüdseks on teadmata põhjustel eemaldatud.