Marko Matvere võtab ette viimati 36-aastat tagasi proovitud katsumuse

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marko Matvere. 2018.
Marko Matvere. 2018. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Täna kell 21.30 paiskab Kanal 2 suvesaade «Merevaade Matverega» saatejuht Marko Matvere olukorda, kus ta pole pea nelikümmend aastat olnud.

Nooruspõlves süstasporti harrastanud Marko Matvere võtab ette lustaka, aga ka ohtliku kajakiseikluse kiirevoolulisel Pirita jõel. «Mis ma teen, kui ma ümber käin?» uurib ta matkajuhilt murelikult. «Uppuja päästmine on alati uppuja enda teha,» naljatleb matkajuht Indrek Kermon vastuseks.

Meeleolukas suvesaade «Merevaade Matverega» ei kulge seekord mitte ainult mööda vett, vaid viib vaatajad avastama ka väga põneva ajalooga Kopli piirkonda, kuhu tõid uue hingamise 20. sajandi alguses kerkinud võimsad laevaehitustehased. Teejuhtideks erilistest lugudest pakatavas Koplis on ajaloolane Jaak Juske ja Hendrik Mänd, kes Tallinna linna peaarhitektina teab hästi sellel kitsukesel poolsaarel paikneva linnaosa tuleviku väljavaateid.

Põnevaid teemasid mahub saatesse aga rohkemgi ning võimsa punkti paneb tänasele saatele Eesti Vabariigi juubeliaasta puhuks Matvere enda ehitatud hümnimasin.

Positiivne suveseiklus «Merevaade Matverega» üllatab Kanal 2 ekraanil täna õhtul kell 21.30, kohe pärast «Naabriplikat».

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles