Inglannast evolutsioonibioloogi Alice Robertsi sõnul ei ole inimeste areng lõppenud, vaid see kestab ning juba 200 aasta pärast võivad inimesed näha välja teistsugused kui praegu.
Video: tulevikunaised näevad välja nagu «kängurud»?
Roberts esines möödunud nädalal Londoni teadusmuuseumis, kus selgitas, et koos keskkonna ja kliima muutumise ning tehnoloogia arenguga muutuvad ka inimesed, teatab news.com.au.
«Evolutsioon tegi ahvist inimese. Miljonite aastate jooksul arenes inimkeha selliseks, mis sobis küttimise ja korilusega ning hiljem põlluharimisega. Kuid nüüd elame tehnikaajastul, mil füüsilist tööd on aina vähem ja seega ei vaja inimene enam neid kehaosi ja lihaseid, mis sajandeid tagasi. Inimkeha jätkab arenemist, et kohastuda keskkonnaga,» selgitas bioloog.
Oma teooria selgitamiseks lõi 45-aastane teadlane koos anatoomide ja skulptoritega enda keha põhjal tuleviku supernaise Alice 2.0, kes sarnaneb pigem mõnele animafilmi tegelasele kui tänapäeva naisele. See naine elab märgatavalt vanemaks kui tänapäeva inimesed, 150 - 200 aastaseks.
Sel naisel on suured silmad, kitsas ninga ja terava tipuga kassilikud suured kõrvad.
«Suured silmad võimaldavad näha ka kõige väiksemat ekraani, mis puudutab aga kõrvu, siis nende abil saab kuulda helisid, mida varem kuulsid vaid loomad. Lülisammas on niisama tugev kui šimpansil ja jalad ei ole enam viie, vaid kolme varbaga, meenutades emu tugevaid jalgu. Rinnak ja kopsud on suurenenud, kuna liigutakse kiiresti. Keha on üldjoontes tugev ja lihaseline. Rinnad on oma tähtsuse kaotanud ja väikeseks muutunud. Naised on nagu kukkurloomad kängurud, sest nende kõhul on kotike, kust sünnib laps, kes on pärast sündi mõnda aega selle sees. Tulevikuinimesed, kaasa arvatud naised, teevad sageli kosmoselende, nende keha on kohastunud kosmoseuuringutega,» selgitas Roberts.
Roberts jätkas, et kui seni on inimestel võrdlemisi liikuv S-kujuline lülisammas, siis tulevikus muutub see vähem painduvamaks, kuid tugevamaks.
Kuna inimaju ja koos sellega ka kolju muutub aina suuremaks, siis tulevikus ei saa lapsed sündida enam nii nagu seni, sest see muutub naistele väga ohtlikuks.
Robertsi arvates saavad tulevikunaistest «kängurud», sest lapsed hakkavad sündima kõhupiirkonna kaudu ilma keisrilõiketa.
Mis puudutab aga nahavärvi, siis tulevikus on võimalik seda muuta vastavalt paigale, kus ollakse ja sellega ennetatakse nahavähi tekkimist.
«Tulevikus mängib kiirus veelgi suuremat rolli kui praegu. Kosmoseavastuste ajastul ei saa olla laisk, süüa rämpstoitu, sest seda enam ei ole ja minna paksuks. Hinnas on sportlik, lihaseline ja tugev terve keha,» lausus evolutsioonibioloog.