Galerii: vaata, mis toimus Eesti esimesel huumorifestivalil Luige Nokk

Vahur Joa
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti esimene huumorifestival Luige Nokk naerutab ja toob hea tuju 8.-10. juunini kõikide külastajateni. Saa Elu24 vahendusel meeleolukast festivalist osa!

Avaõhtul esietendus teatrilaval Sepo Seemani monotükk «Mees ja mootorratta õpik», mille aluseks on 70 aastat tagasi ilmunud mootorrattapiibel Arseni Palu sulest. «Teeme sealt siirdeid igale poole, mis keskealise mehe elu juurde käia võiks. Paljudel on selleks mootorratta omamine või sellega sõitmine, sest see jätab mulje kaasaegsest vabaduserüütlist,» rääkis näitleja.

Reedel teeb oma elu esimese stand-up etteaste seriaalist «Naabriplika» tuntud Tola kehastav Kait Kall, kes peab debüüti ühtlasi oma trumbiks. «Kui Tigran on oma šašlõkinaljad ära teinud ja peab uut materjali tootma, siis minu esimene ülesastumine on igal juhul värske,» lisab mees.

Ajaloo suurimal huumorilaval esinesid avaõhtul teiste hulgas Tiit Sukk, Veikko Täär, Margus Prangel ja Taniel Kasemägi.

Kinotelgis tegi avaliku patsientide vastuvõtu teletohter Viktor Vassiljev. Menufilmist «Tulnukas» rääkisid ausalt ja avameelselt režissöör Rasmus Merivoo, näitlejad Indrek Ojari ja Tarmo Põiklik.

Õhtu lõpetas hittpeosari «Ennu ratas», mille seekordne erikülaline on 44 aastat tegutsenud Kuldne Trio. Aprillis oma 70 aasta juubelit tähistanud Jüri Vlassov ütles, et jõudu on neil veel küllaga. «Niipea me kindlasti lõpetada ei plaani ja loodame oma lugudega ka Luige Noka külastajatele rõõmu valmistada.»

Kolme päeva jooksul näeb Luige Noka pealaval, kontsertlaval, teatrimajas ning kinotelgis pooltsada tuntud Eesti näitlejat, koomikut, muusikut, luuletajat ja mustkunstnikku. Teiste seas astuvad ülesse Märt Avandi, Ott Sepp, Jan Uuspõld, Märt Koik, Mattias Naan, Tigran Gevorkjan, Kaisa Selde ja Mart Müürisepp. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal. Igale teatrietendusele on kohapeal müügil 200 üksikpiletit. Tallinna kesklinnast väljuvad kolm korda päevas tasuta festivalibussid.

Tagasi üles