Eesti Muusikaauhinnad 2020

Noored õhuakrobaadid kavatsevad kogu Eesti tsirkuseusku pöörata
Vaata videot ja pilte!

Eesti esimene professionaalne kaasaegse tsirkuse trupp Big Wolf Company on otsustanud oma suvise tuuriga publikut võluda ja tsirkusekunsti populaarsust tõsta. 

Nostalgiline lavastus «Igavikuline Õhtusöök» on kummardus traditsioonilisele tsirkusele, suurendusklaasis lugu artistiks olemisest, särast ja selle tuhmumisest.

Tsirkust on Eestis tehtud juba tükk aega, ent professionaalse tsirkusekooli õppe saanuid võib veel vaid ühe käe sõrmedel lugeda. 2015. aastal SaSak Tsirkusekooli Soomes lõpetanud Grete Gross ja Lizeth Wolk asutasid oma trupi, Big Wolf Company oktoobris 2015. Sellest alates on neiud astunud üles lavadel üle maailma, muu hulgas Taanis, Saksamaal, Türgis, Ühendemiraatides ja viimati ka Kongos. Sel suvel on nad aga otsustanud kodumaale keskenduda ja oma parima anda, et publik tsirkust armastama panna.

Lavastuses «Igavikuline õhtusöök» on Gross ja Wolk kehastunud kaheks vanadaamiks, kelle noorus möödus lavatähtedena publikut hullutades, ent kes nüüdseks unustusse on jäänud. Sellegipoolest jagub proua Helmil ja Martal veel bravuuri, krapsakust ja huumorimeelt. Lugu vananemisest, sõprusest ja igatsusest.

Trupi liige, Lizeth Wolk etenduse sünniloost: «Me hakkasime mõtlema, mis saab meist vanaduspõlves. Milline tulevik on ootamas pärast aastatepikkust mööda maailma tuuritamist, kui keha veab alt ja kodu mõiste läheb kaotsi. Mis on oluline kõige lõpus?»

Grete Gross arvab: «Tihtipeale on kaasaegse tsirkuse artistidel kombeks rõhutada, et nende kunst on kaugel tsirkuse telgist, areenist ja sellega seotust. Meie lavastus on küll ülesehitatud kaasaegse tsirkuse moel siduva dramaturgiaga, ent meie soov on teha just kummardus traditsioonilisele tsirkusele, mis on pannud aluse täiesti omapärase kunstivormi tekkele. Nii nagu muusika ei häbene klassikuid, tants balletti, teater Vana-Kreekat, ei taha ka meie oma traditsiooni salata.»

Grossi ja Wolki ühendatud estraadiarmastus, tobe-jantlik huumorimeel ja esteetiline nõudlikkus tõotavad lummavat õhtut. Eesti muusika kullafond paitab publiku kõrvu, tsirkusele omane võimatuse võimalikkus teritab meeli ja vaheajal pakutav tassike teed või pokaal veini kustutab janu.

Lavastust on võimalik nautida Tallinnas, Kernus, Haapsalus, Paides, Moostes ja Viljandis.

Lisainfot vaata SIIT ning piletid soeta SIIT.

Tagasi üles