Maailmas ringi vaadates tundub justkui, et meid meid domineerivad ja kontrollivad erinevad suurkorporatsioonid, kellel on igasugused põnevad nimed, mille järgi neid paremini meelde jätta. Aga vähe on teada sellest, kust need nimed pärinevad ja mida need algselt tähendasid.
Tuntud brändide nimede päritolu. Osa 5
Nestlé
Sai nime sakslasest looja Henri Nestlé järgi, kelle perekonnanimi tähendab tõlkes linnupesa. Sellest ka logo disain.
Philips
Nimetatud loojatest vendade Gerard ja Anton Philipsi järgi.
Pixar
Hübriidsõna sõnadest pixel (piksel) ja kaaslooja Alvy Ray Smith nimest. Kokku Pixar, mis tähendab hispaania keeles pikseldama.
Porsche
Nimetatud looja Ferdinand Porsche järgi. Porsche perekond pärineb Poolast, kus nende nimi kirjutati hoopis Boreš. Oleksid asjad teistmoodi läinud olekski see praegu automargi nimi.
Prada
Nimetatud looja Mario Prada järgi, kes rajas firma aastal 1914 Milaanos.
Quora
Mitmus sõnast quorum, mis tähendab «küsimusi ja vastuseid esilekutsuv»
Rolls-Royce
Nimetatud loojate Frederick Henry Royce ja Charles Stewart Rolls järgi, kellest esimene tootis autosid ning viimane müüs neid edasi.
SEAT
Hispaaniakeelne akronüüm Sociedad Española de Automóviles de Turismo, mis tähendab Hispaania autofirma.
Siemens
Nimetatud looja Werner von Siemensi järgi, kuigi alguses oli firma nimi ka elegraphen-Bau-Anstalt von Siemens & Halske. Halske oli firma teine looja Johann Georg Halske.
Škoda
Firma rajasid Vaclav Laurin ja Vaclav Klement, kelle järgi nimetati firma Laurin & Klementiks. Aga kui Emil Škoda 1924 firma üle võttis, nimetas ta selle enda järgi Škodaks.
Tesla
Nimetatud Serbia inseneri ja füüsiku Nikola Tesla järgi. Tesla Roadster kasutab AC mootorit, mis on tehtud Nikola Tesla 1882. aastal loodud disaini järgi.
TVR
Videomakke tootnud firma nimi pärineb selle looja TreVoR Wilkinsoni nimest.
Twitter pidi alguses nimeks saama Twitch, aga see selle loojatele ei meeldinud. Kaaslooja Jack Dorsey sõnas: «Me vaatasime sõnastikust nimesid, mis paiknesid selle ümber ja me nägime twitterit (säutsuma). Selle seletus oli «lühikesed segased informatsioonipahvakud» ja see oli täpselt see, mis meie toode oli».
Umbro
Aastal 1924 loodus firma Harold C. and Wallace Humphrey vendade (brothers) poolt.
Yahoo!
Sõna yahoo mõtles välja Jonathan Swift ja kasutas seda raamatus «Gulliveri reisid». Sõna tähendab erakliku inimest, kes ei näe üldse enam normaalse inimese moodi välja.