E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Cool D võrdleb end tuntud muusikuga: teist kõigist joonud rohkem olen nagu Mihkel Raud!

Elu24
Facebook
Comments
Cool D
Cool D Foto: Promopilt

Sõnameistrist räppar Cool D avaldas uue loo, pealkirjaga «Mihkel Raud», mis nimitegelasest ka mitmesti inspireeritud. 

Räppar Cool D inspireerus karmist kuid õiglasest telepersoonist, muusikust ja (aja)kirjanikust Mihkel Rauast, kes on mitmel alal niiöelda «maasool».

«Teist kõigist joonud rohkem olen nagu Mihkel Raud. Siiski ikka veel elus olen nagu Mihkel Raud. Ma karm kuid õiglane täpselt nagu Mihkel Raud.» Sellised on sõnad Cool D värskes loos «Mihkel Raud».  Lugu ise, aga ei ole autori sõnul kuidagi Mihklit halvustav, hoopis vastupidi: Cool D teeb talle hoopis kummarduse. 

«Uus lugu ei räägi otseselt Mihkel Rauast, kuid see raudne mees on mu lugu mõjutanud küll. Olin just lõpetanud tema eelmise raamatu lugemise, kui tekkis selle loo tegemise plaan. Ma teatud mõttes imetlen Mihkli kõneosavust ja oskusi tulla toime ümbritsevaga ning seda kuidas ta asjadest sirgjooneliselt läbi murrab. Täiesti ainulaadne karakter, teeb kadedaks. Igaüks võiks natuke mõõta, kui palju on temas Raua sisaldust. Üritasin seda kõike ülekantult ka oma looga edasi anda,» põhjendab Cool D.

Produktsiooni poole pealt on Cool D-ga liitunud veel teinegi kuldvaramusse kuuluv muusik: Bert Prikenfeld aka DJ Critikal. Küll aga on seekord nii sõnade kui ka muusika autor Cool D ise, kes tegelikult ka varem muusikat tootnud on. Seahulgas mitte ainult sahtlisse, vaid ka teistele artistidele - näiteks on Cool D enda tehtud muusika tervel tema «Tumeaine» albumil ja ka A-Rühma kolleegi Genka lühialbumi «Oleg Kosjugini lugu» muusika on valdavalt Cool D kirjutatud.

Cool D alustas räppimist 90ndate alguses. 1995. aaastal ilmutas ta esimese eestikeelse hip hop albumi ning siiani on välja andnud kokku üheksa stuudioalbumit. 1998. aastal sai singel «Kas sa kuuled» EMA Aasta Muusikavideo auhinna, aastatel 2005 ja 2006 pärjati Cool D EMA Aasta Meesartisti auhinnaga.

Täna avaldatud singlile lubatakse peagi lisa. Seni saab lugu kuulata ja ka videona vaadata SIIT:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles