N, 30.11.2023

Vaata! Artjom Savitski teeb restardi ja võtab suunaks tähed Kosmoses

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Artjom Savitski
Artjom Savitski Foto: Rauno Vahtre / Erakogu

Artjom Savitski andis välja uue singli ja muusikavideo loole «Kosmos». Nii nagu eelmisel aastalgi on muusik palunud koostööd tegema ka räppar Kenneth Rüütli.

Artjom Savitski lugu «Kosmos» räägib vajadusest teha elule restarti ning ühtlasi tähistab pöördepunkti laulja muusikastiilis. 

Laulu kirjutamist alustas Savitski tegelikult juba sügisel, ent pisuke mõõnaperiood elus ei lasknud lool enne kevadet täielikult valmida. Ameerikalikust uuestialustamise hoiakust kantud tekst kutsub inimesi ennast vabaks laskma ja alustama uuesti nendes olukordades, kus vanad lahendused enam ei toimi.

Savitski sõnul on ta muusikastiil esimese albumiga võrreldes tänapäevasemaks muutunud ja nii kaasas ta «Kosmosesse» räppar Kennethi. Koostööd tehti ka eelmisel aastal kui anti välja suvehitt «Suvi jälle käes». «Mina ei oska niimoodi räppida, et ei laula aga kasuta nooti. Aga Kennethiga on see tegelikult meil juba kolmas lugu koos – meil on sünergia alati toiminud,» ütles Artjom. 

Sarnaselt «Kosmosele» on artistil ka järgmistele lugudele plaanis videod luua, sest liikuv pilt avab loo tausta paremini. «Kuna muusikat ja sõnu on võimalik mõista täiesti erinevalt, siis video tõlgendab autori või artisti ideed. Samas ma arvan, et äge video annab muusikale just emotsioonide poolest väga palju juurde,» selgitas Savitski. «Selle konkreetse video filmis Lauri Pedaja ja ideed tulid meil kahepeale. Tema on ka sel korral suur taustajõud.» 

«Täisealisena olen ma seitsmes suhtes olnud. Minu elus ei olegi olnud sellist perioodi, kus ma saan lennata ja arvestada vaid iseendaga,» kommenteeris Artjom, kes naudib sarnaselt muusikalisele pöördele parajasti ka tavatut etappi enda isiklikus elus. «Minu puhul tuli see natukene hilja – võib-olla oleks pidanud need aastad kahe käega panustama ja elama. Igatahes on aga see tunne, mis praegu on, on väga hea. Ma saan keskenduda ainult oma asjadele ja pühenduda endale.»

Vaata lahedat videot ja kuula lugu:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles