USA endise eriüksuslase ja Vietnami sõja veterani John Rambo seiklused kinolinal jätkuvad, kuna teda neljas filmis kehastanud Sylvester Stallone kinnitas, et astub sellesse rolli viiendat korda.
Sylvester Stallone kehastub viiendat korda Ramboks
Kuigi Stallone on juba 71-aastane, on ta end hoidnud kehaliselt heas vormis ning on valmis tegema kõik võitlusstseenid ise, teatab Variety.
Kinnitamata andmetel peab Rambo uues linateoses minema Mehhikosse, et päästa oma sõbra tütar, kelle röövis kurikuulus narkokartell.
Viiendat Rambo filmi taheti teha juba 2016. aastal tööpealkirja all «Rambo: Last Stand», kuid sellest ei tulnud midagi välja.
Väidetavalt hakkab uus linateos kandma pealkirja «Rambo: Last Blood», mis filmiasjatundjate arvates viitab sellele, et tegemist on Rambo viimase filmiga. Esimene, 1982. aasta Rambo film on pealkirjaga «First Blood» ja sellest sai kohe menufilm, mille kassatulu oli üle 125 miljoni USA dollari.
Teine film «Rambo: First Blood part II» valmis 1985. aastal ja seal läheb Rambo tagasi Vietnami, et leida üles ja tuua USAsse tagasi vietnamlaste käes sõjavangis olevad USA sõdurid.
1988. aasta filmis «Rambo III» läheb kolonel Samuel Trautmann, keda kehastab Richard Crenna, Taisse et paluda seal elavalt Rambolt abi Afganistani missiooniks. Nende eesmärgiks on viia relvi nõukogude väeüksuste vastu võitlevatele mudžahiididele. Trautman langeb nõukogude sõdurite kätte vangi ja Rambo asub teda päästma.
Nõukogude-Afganistani sõda oli üheksa-aastane konflikt, milles võimul olnud marksistlikku Rahvademokraatlikku Afganistani Parteid (PDPA) toetasid NSV Liidu sõjalised jõud, kelle abil sõditi mudžahiidide vastu. Mudžahiide toetas eelkõige USA, kuid ka Suurbritannia, Egiptus, Pakistan ja Saudi Araabia, et Nõukogude Liit ei saaks Afganistani üle kontrolli. See sõda algas Afganistani kodusõjana, nõukogude väed sekkusid 1979. aastal ja lahkusid Afganistanist lõplikult 1989. aasta alguses.
Neljas film «Rambo» on 2008. aastast ja selle tegevus toimub Birma kriisi ajal, kui kindral Than Shwe surub maha demokraatliku liikumise ületõusu. Rambo elab sel ajal ikka Tais, ta kodu asub Tai-Birma piiri ääres, kus ta püüab madusid ja müüb neid kohalikul turul.
Misjonärid paluvad Rambo abi, et jõuda kohaliku hõimuni ja ta on nõus seda tegema. Misjonärid jõuavad kohale ja teatavad Rambole, et tagasi tulevad nad autoga ega vaja enam tema abi. Siis aga ründab Birma armee küla, tappes osa kohalikest ja vangistades ülejäänud, kaasa arvatud misjonär Sarah. Rambo tõttab vangilangenutele appi. Selle filmi lõpus läheb Rambo tagasi USAsse ning viimases stseenis on teda näha liikumas farmi juures teel ja roostest postkasti, millel on nimi R. Rambo.
Selle aasta alguses pidi Stallone lükkama ümber sotsiaalmeedias levima hakanud uudise, et ta on surnud.
Ta kommenteeris seda, et inimesed ei peaks uskuma iga sõna, mida sotsiaalmeedias kirjutatakse.