Puhkuselt saabunud sakslanna leidis korterist kaks võõrast

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võti
Võti Foto: Mitar gavric / PantherMedia / Mitar gavric/Scanpix

Saksamaa lääneosas Oberhausenis elav noor naine sai üks kuu kestnud puhkuselt koju tagasi jõudes ebameeldiva üllatuse osaliseks.

24-aastane naine üritas oma korteri ust avada, kuid võti ei sobinud enam lukuauku ja ta pöördus 49-aastase naabri poole abi saamiseks, teatab iltalehti.fi.

Naabri sõnul anti naise korter kahele välismaalasele üürile.

Naine kutsus politsei poole ja siis ilmnes, et naise korteris elavad kaks Ida-Euroopast pärit meest, 33-aastane ja 42-aastane.

Mehed olid korteri remontinud ja uuesti sisustanud, alles oli vaid naise televiisor.

«Uurimine näitas, et need mehed olid Saksamaal turistidena, jäädes Oberhausenisse ebaseaduslikult elama,» teatas politsei meediale.

Politsei arreteeris 49-aastase naabri ja skvotteriteks hakanud välismaalased, kuna naaber üüris omaalgatuslikult naise korteri välismaalastele, et lisatulu saada.

Naise teatel üüris ta Oberhausenis korterit alates selle aasta jaanuarist, kuid tal jäi üür maksmata ajal, mil ta oli puhkusel, kuid ta on nüüd selle ära maksnud. Korteri omanik kinnitas seda. 

Politsei uurib juhtumit kui korterisse sissemurdmist.

Veel ei ole selge, mida korterisse tunginud mehed ja naaber naise asjadega tegid.

1862. aastal asutatud Oberhausen, kus elab üle 200 000 inimese, on linn Saksamaa lääneosas Nordrhein-Westfaleni liidumaal Ruhri linnastus.

Saksamaa Oberhausen
Saksamaa Oberhausen Foto: wikipedia.org
Tagasi üles