Vorlbriöö nostalgia: Täna 21 aasta eest kohtusid Toomas Hendrik ja Evelin ning armusid

PRESIDENDI VASTUVÕTT 2010 TARTU

FOTO: Sille Annuk

Volbriöö täiskuuvalguses kohtuvad sajad paarid. Elu24 meenutas sellega seoses üht romantilisemat kohtumist meie seltskonnakroonika ajaloost. Eesti kunagine esikpaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves kohtusid omal ajal Tartus Volbriballil.

Evelin Ilves meenutas aastate eest ajakirjas «Stiil» seda romantilist kohtumist, et ta ise alustas tol saatuslikul ööl Toomas Hendrikuga juttu poliitikast. Evelnini sõnul rääkisid nad veel kirjandusest ja lugesid teineteisele luuletusi, mida nad teavad mõlemad peast ja tantsisid öö otsa.

Evelin Ilves kirjutas Naistelehe kolumni, märgiline tants kestis varase hommikuni ja pärast seda veel 18 aastat. «See oli armumine esimesest silmapilgust, millest sai peaaegu pool täiskasvanuelu täitnud viljakas ja inspireeriv kooskulgemine ning piiritu armastus,» kirjeldab endine presidendiproua, et 1. mai hommikul ei lugenud ükski sõprade hoiatus.

Evelin ja Toomas Hendrik Ilves abiellusid 2004. aastal. Täna 3 aastat tagasi 2015 jõustus ametlikult ka president Toomas Hendrik Ilvese ja Evelin Ilvese abielulahutus. 

Tänaseks on mõlemad nii Evelin kui Toomas Hendrik Ilves leidnud omale uue armastuse, kuid see maagiline Volber ei unune eal. 

Eesti Vabariigi 94. aastapäev. Evelin Ilves.

FOTO: MARGUS ANSU /Scanpix

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves külalistega jutlemas

FOTO: Liis Treimann

Tagasi üles