Briti prints Williami naine, Cambridge’i hertsoginna Catherine sünnitas 23. aprillil nende kolmanda lapse, kes sai nimeks Louis Arthur Charles.
Britid küsivad, kas uue printsi nime Louis tuleks hääldada prantsusepäraselt?
Briti meedia teatel veeti juba enne printsi sündi agaralt kihla, et mis nime uustulnuk saab ning kõige enam pakuti nime Arthur, mida kandis ka legendaarne 6. sajandi kuningas.
Britid pakkusid uuele printsile nimeks ka Albert, James ja Philip ning oli ka neid, kelle arvates annavad vanemad lapsele nimeks Thomas või Edward.
Briti kuningakoja teatel kannab uus prints tiitlit Cambridge’i prints Louis.
Brittide arvates andsid William ja Catherine oma lapsele üsna prantsuspärase nime, kuid enim ajab neid segadusse poisi esimene eesnimi Louis.
Sotsiaalmeedias käivitus diskussioon, kas Louis nime tuleb hääldada prantsuse- või inglisepäraselt.
Osa kommenteerinuid märkis, et nimi Louis on ka Williami ja Catherine’i vanema poja, prints George’i üks nimedest.
22. juulil 2013 sündinud printsi täisnimi on George Alexander Louis.
Kahe printsi isa, prints Williami nimede seas on samuti nimi Louis. Tema täisnimi on William Arthur Philip Louis.
Oli neid britte, kelle arvates on hea, et vanemad ei pannud uuele pojale nimeks Albert.
«See oleks kohutav, kui laps oleks saanud nimeks Albert, mida kandis kuninganna Victoria mees, prints Albert. Tänapäeval see nimi enam ei sobi,» teatati tviidis.
Üsna palju on neid, kes küsivad, kas uue printsi nime Louis tuleks hääldada prantsusepäraselt.
«Kuidas peaks nime Louis hääldama, kui see on esimene eesnimi? Kas inglise- või prantsusekeelsena? Või hoopis šoti, gaeli ja teisi Briti saartel kõnelevaid keeli appi võttes?» uuriti Twitteris.
Brittide arvates tegid William ja Catherine kummarduse Williami isale, prints Charlesile, kuna uus laps sai üheks eesnimeks ka Charles.
Britid viskasid veel nalja, et kuna Briti troonipärimisjärjestuses viiendal kohal oleva printsi nimi on Louis, siis peaks tal põhimõtteliselt olema õigus ka Prantsuse troonile, kuigi Prantsusmaal enam monarhiat ja kuningaid ei ole.
«King Louis..... huvitav, kus ma seda tiitlit ja nime varem kuulnud olen,» visati veel ühes tviidis nalja.
Oli ka neid, kes pöördusid sotsiaalmeedias uue printsi poole prantsuse keeles, titleerides ta Louis, Roi de France (Louis, Prantsuse kuningas).
Prantsusmaal on olnud üsna palju kuningaid, kelle nimi on Louis. Üks neist oli Louis VIII le Lion (1187 – 1226), kes oli Prantsuse kuningas 1223 – 1226 ning lühiajaliselt, 1216 – 1217 ka Inglise kuningas.
Prantsuse üks kuulsamaid Louis nime kandnud kuningaid oli Louis XIV, keda tituleeriti ka Päikesekuningaks (Roi Soleil). Ta oli Bourbonide dünastia kuningas aastatel 1643 – 1715. Ta sai troonile nelja-aastasena, olles võimul 72 aastat ja 110 päeva, mis teeb temast Euroopas kõige kauem troonil olnud monarhi.
Prantsuse kuningas Louis XV (valitses 1715 – 1774) läks ajalukku lausega «Après moi, le déluge» (Pärast mind tulgu või veeuputus). Ta kasutas seda väidetavalt pärast 1757. aasta Rossbachi lahingut, kus prantslased said preislastelt hävitava kaotuse.