PILDID JA VIDEO Nagu armunud paarike: Macron ja Trump ei suutnud käsi teineteisest eemal hoida

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja esileedi Brigitte Macron on kolmepäevasel visiidil Ameerika Ühendriikides, kus neid võõrustavad USA president Donald Trump ja esileedi Melania Trump.

Meediale jäi silma, et kaks riigijuhti on üksteisega väga familiaarsed ega hoia käsi teineteisest eemal, teatab AFP.

Emmanuel Macron ja Donald Trump

FOTO: Joshua Roberts / REUTERS

Maailma meediasse jõudnud fotodel ja videotel on näha Trumpi ja Macroni pidevat kehalist kontakti, mille kohta ajakirjanikud kasutavad näiteks väljendeid «karukallistus» ja «käesurumine».

Emmanuel Macron ja Donald Trump

FOTO: LUDOVIC MARIN / AFP

Visati ka nalja, et kaks riigimeest võiks proovida, kumb neist käesurumises tugevam on.

Emmanuel Macron ja Donald Trump

FOTO: LENIN NOLLY/SIPA / LENIN NOLLY/SIPA

Veel märgati, et Macron on heade kommetega elegantne prantsuse mees, sest ta suudles USA esileedi Melania Trumpi kätt. Etiketiekspertide teatel tegi Macron seda õigesti, langetades oma pea naise käe juurde, mitte ei tõstnud naise kätt enda suu juurde. 

Emmanuel Macron ja Melania Trump

FOTO: Jacques Witt/SIPA / Jacques Witt/SIPA

Emmanuel Macron ja Donald Trump

FOTO: Kevin Lamarque / Reuters

Kuid on ka neid, kellele Trumpi ja Macroni mesimagusad suhted ei meeldi. Üks neist on ameeriklasest režissöör Oliver Stone, kelles voolab nii prantslaste kui jänkide verd.

Oliver Stone (keskel)

FOTO: STRINGER / AFP

71-aastase Stone’i arvates on nii Macron kui Trump manipuleerijad, kes üritavad vahendeid valimata oma võimuala laiendada ja imperialismi taaselustada.

Emmanuel Macron ja Donald Trump

FOTO: Blondet Eliot-POOL/SIPA / Blondet Eliot-POOL/SIPA

«Macron käitub nagu Trumpi kannupoiss, kuid nende eesmärgid on sarnased. Nad on imperialistid, keda huvitab vaid mõju- ja võimupiirkonna laiendamine,» nentis režissöör, kes praegu on Iraanis Teheranis filmifestivalil.

Stone lisas, et ta oli väga uhke kui Prantsusmaa kunagine president Jacques Chirac ei toetanud USA presidendi George Walker Bushi 2003. aasta plaani rünnata Iraaki.

«Nüüd on Prantsusmaa eesotsas noor mees, keda ei huvita oma riigi ajalugu ega pikaajalised traditsioonid. See on väga masendav, sest ta noogutab kõige peale, mida president Trump ütleb või teeb,» teatas Stone.

Emmanuel Macron ja Donald Trump

FOTO: JIM BOURG / REUTERS

Oliver Stone on juba aastakümneid olnud USA välispoliitika karm kriitik.

Tagasi üles