Uue suvefestari Sweet Spot esinejate list sai vinge täienduse

Roisin Murphy

FOTO: Servanne Sohier / © Starstock/Photoshot/Scanpix

Täna avalikustati 12 uut artisti, kes sel suvel esmakordselt toimuval Sweet Spot Festivalil üles astuvad. Nende hulgas on Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, NOËP, Little Dragon ning veel mitmed tuntud nimed ja armastatud esinejad.

Sweet Spot Festival toob 27.-28. juulil Tallinna südalinnast vaid kiviviske kaugusele, Kultuurikatla parki kokku maailmaklassi esinejad ning Eesti parimad artistid ja pakub külastajaile lisaks suurepärasele muusikale ka kvaliteetset kõhutäidet ja kunstielamusi. Täna lisandus festivali esinejatenimekirja: Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, Little Dragon, Gilles Peterson, NOËP, Frankie Animal, Avoid Dave, Mick Pedaja, I Wear* Experiment, Levski, Gram-Of-Fun ja Mick Moon.

Ewert and The Two Dragons annab selle suve ainsa kontserdi Eestis just Sweet Spot Festivalil. Draakonid on pärast mõningast mõtete kogumist ning pausi suurematel lavadel uue hooga tagasi ning lubavad festivaliks erilist vaatemängu. Bändi esituses kuuleb kindlasti nende tuntumaid hitte nagu näiteks «Good Man Down», «(In the End) There’s Only Love» ja «Pictures», aga ka uuemat muusikat 2017. aastal ilmunud EP-lt «Tied for a Lifetime» ning värskeimat loomingut, mis jõuab nende järgmisele albumile.

Ewert and The Two Dragons

FOTO: Promopilt

Iiri laulja ja laulukirjutaja Roisin Murphy sai tuule tiibasesse 90ndatel olles üks liige trip-hop duost Moloko. Peale duo lagunemist alustas naine soolokarjääri ja andis esimese albumi «Ruby Blue» välja aastal 2005. Kahe aasta pärast järgnes teine plaat «Overpowered» ning seejärel pidas Roisin muusikast mõnda aega pausi, et 2014. aastal veelgi tugevamana tagasi olla. Albumid «Hairless Toys» (2015) ja «Take Her Up to Monto» (2016) said fännide ja kriitikute sooja vastuvõtu osalisteks. 

Iiri laulja ja laulukirjutaja Roisin Murphy

FOTO: Promofoto

Rootsi elektroonilise muusika bänd Little Dragon on tegutsenud juba üle 20 aasta ning andnud välja viis stuudioalbumit. Värskeim neist, pealkirjaga «Season High», ilmus eelmise aasta kevadel. Solist Yukimi Nagano on öelnud, et bändiliikmed toovad üksteises välja parimad küljed - nad on küll väga erinevad isiksused, kuid loominguliselt moodustub neist omapärane ja kokkuhoidev tervik.

Gilles Peterson on tuntud raadiosaatejuhina BBC 6 Music raadios ning rahvusvalise DJ-na, kes on ka kirglik muusikakoguja, kuraator, muusikaprodutsent ning plaadifirma omanik. Igal aastal korraldab Peterson Londonis Worldwide Awards nimelist sündmust, kus tutvustatakse aasta parimat muusikat ning Worldwide Festivali, mis toimub juulikuus Prantsusmaal ning märtsis Šveitsis. Tema iganädalasel raadiosaatel on kuulajaid nii Shanghais, Sydneys, Prantsusmaal ja Saksamaal ning alustas tööd tema digitaalne raadiojaam Worldwide FM.

Maailmakuulus briti DJ Gilles Peterson tõi Muhu Muusikatallu sadu melomaane

FOTO: Madis Sinivee

NOËP on viimastel aastatel olnud kahtlemata Eesti muusikamaailmas üks fenomenaalsemaid nähtusi. Oma kaasahaaravate indie-elektro-pop-lugudega on ta võitnud südameid nii Eestis kui ka teisel pool riigipiire ning alles märtsis oma esimese EP «Heads In The Clouds» välja andnud artisti loomingut mängitakse lisaks Eesti klubidele ja raadioeetrile ka näiteks Rootsis, Saksamaal, Ühendkuningriigis ja Brasiilias.

Myhits Live: NOËP

FOTO: Madis Sinivee

Sweet Spot Festivalil esinevad veel: London Grammar, Mew, Jose Gonzalez Trad.Attack! , 5’Nizza, Vaiko Eplik, Frankie Animal, Chalice, Mick Pedaja, Onni Boi Mahavok, Leslie Da Bass, Reket, Miljardid, Avoid Dave, I Wear* Experiment, Pyhimys, Levski, Gram-Of-Fun, Mick Moon ja paljud teised.