Sotsiaalmeedias imestatakse, et kuidas nägi hertsoginna Catherine pärast sünnitust nii hea välja

Cambridge'i hertsoginna Catherine ja ta kolmas laps

FOTO: JWMAL2 / James Whatling / MEGA/Scanpix

Briti prints Williami naine, Cambridge’i hertsoginna Catherine sünnitas eile, 23. aprillil nende kolmanda lapse, kes on poeg.

Kuid juba seitse tundi pärast sünnitust läksid William ja Catherine koos uustulnukaga Londoni St. Mary haiglast koju Kensingtoni paleesse.

Prints William, ta naine Catherine ja nende kolmas laps

FOTO: Anwar Hussein/SIPA / Anwar Hussein/SIPA/Scanpix

Sotsiaalmeedias imestatakse, et kuidas suutis Catherine vaid tunde pärast sünnitust juba jalul olla, kontsakingi kanda, fotograafidele naeratada ja nii kena välja näha.

Cambridge'i hertsoginna Catherine ja ta kolmas laps

FOTO: George Rogers/SIPA / George Rogers/SIPA/Scanpix

St. Mary haigla sünnitusarstide teatel kestis kuningliku pere uue liikme sünd viis tundi ja sünnitus oli komplikatsioonideta.

Haiglas olid kohal Catherine’i juuksur, stilist ja meikar, kes ta enne meedia ette astumist kenaks tegid.  

Cambridge'i hertsoginna Catherine ja ta kolmas laps

FOTO: Anwar Hussein / EMPICS Entertainment/Scanpix

Briti meedia teatel kannatas Catherine kõigi kolme raseduse ajal hommikuste oksendamiste all, kuid kõik kolm last tulid ilmale kiiresti.

Sünnitusarstide teatel ei ole rasedusagesel oksendamistel ja lapse kiire sünni vahel seost.

Catherine oli esimese lapse, prints George’iga pärast sünnitust igaks juhuks haiglas ühe ööpäeva, kuid printsess Charlotte’iga vaid kümme tundi.

Arstide sõnul on Catherine’il head geenid, sest ta võtab lapsi oodates kaalus vähe juurde ja titekaal kaob pärast lapse sündi kiiresti.

Cambridge'i hertsoginna Catherine ja ta kolmas laps

FOTO: Doug Peters / Doug Peters/EMPICS Entertainment/Scanpix

Ühendkuningriigis saadetakse naised pärast lapse sündi üsna kiiresti haiglast koju, keskmiselt on briti emad haiglas poolteist päeva ja seega ei ole Catherine’i haiglast kiire kojuminek erand.

Kuna hertsoginna Catherine’il on Kensingtoni palees terve meeskond, kes aitab tal vastsündinu eest hoolitseda, siis ei olnud tal vajadust kauem haiglasse jääda.

Laste sünd Briti kuninglikku perre on toonud alati kaasa meediatsirkuse. Varasemal ajal sündisid kuningliku pere lapsed kodus, näiteks tõi kuninganna Elizabeth II oma vanima lapse, prints Charlesi ilmale Buckinghami palees.

Printsess Diana oli esimene, kes lõhkus kuningliku traditsiooni tuues oma mõlemad lapsed, 1982 prints Williami  ja 1984 prints Harry, ilmale haiglas.

Prints Charles, printsess Diana ja vastsündinud prints William

FOTO: John Redman / AP/Scanpix

Prints Charles, printsess Diana ja vastsündinud prints Harry

FOTO: Phil Loftus/Capital Pictures / Phil Loftus/Capital Pictures/Scanpix

Kriitikute arvates oleks kuninglik pere pidanud kolmandat korda emaks saanud Catherine’ile andma aega vastsündinuga olla, mitte teda liiga kiiresti meedia ette lükkama.

Prints William, Cambridge'i hertsoginna Catherine ja uus prints

FOTO: JOHN STILLWELL / AFP/Scanpix

Tagasi üles