Video: Austraalias päästis vana karjakoer kolmeaastase tüdruku

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Karjakoer Max päästis kolmeaastase tüdruku elu
Karjakoer Max päästis kolmeaastase tüdruku elu Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Austraalias Queenslandis asuvast farmist kadus kolmeaastane tüdruk, kelle elu päästis pere vana karjakoer, kes jäi kogu ööks lapse juurde ja juhatas haukumisega päästjad lapseni.

Aurora nimeline laps jäi farmist kadunuks möödunud reedel, 20. aprillil umbes kell 15.00 kohaliku aja järgi ja hoolimata kohe käivitatud otsingust last ei leitud, teatab news.com.au.

Lapse lahkumist maja juurest märkas pere 17-aastane poolpime ja –kurt karjakoer Max, kes läks lapsele järgi.

Koer oli koos lapsega 16 tundi, soojendades teda oma kehaga kui öösel temperatuur langes ja vihma sadama hakkas.

Karjakoer Max päästis kolmeaastase tüdruku elu
Karjakoer Max päästis kolmeaastase tüdruku elu Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Järgmisel hommikul asusid tüdrukut otsima 100 inimest, kelle seas oli nii professionaalseid päästjaid kui kohalikke vabatahtlikke.

Laps leiti möödunud laupäeval, 21.aprillil kella 7.30 ajal kohaliku aja järgi kui tüdruku vanaema Leisa Marie Bennett kuulis, kuidas laps hüüab «vanaema». Laps ja koer olid kodust ligi kahe kilomeetri kaugusel.

Kui Bennett lähenes neile, tuli koer talle haukudes vastu ja suunas ta Aurora juurde.

«Kui ma kuulsin, et keegi hüüdis «vanaema», sain kohe aru, et see on minu lapselaps. Meie koer juhatas mind paika, kus Aurora oli. Koer ei jätnud omapäi kõndima läinud last üksinda, vaid kaitses teda. Õnneks sai laps pugeda koera kaissu, sest öisel ajal oli jahe ja vihmane,» lausus austraallanna meediale.

Pere teatas Facebookis, et Auroraga on tänu pere koerale Maxile kõik korras ja laps oli uidates saanud vaid para marrastust.

Vanaema sõnul hakkas nii tema kui ta lapselaps nutma kui üksteist nägid.

«Arvan, et Aurora hakkas nutma ehmatusest. Ma selgitasin talle, et minu pisarad on rõõmupisarad, et me ta üles leidsime,» lisas vanaema.

Pärast lapse päästmist sai karjakoer Maxist Queenslandi politsei aukoer. Politsei avaldas Twitteris kangelaskoerast fotod.

Queenslandi politsei tegi Maxist aukoera
Queenslandi politsei tegi Maxist aukoera Foto: Twitter.com
Tagasi üles