L, 2.12.2023

Liina Kersna noore neiu mõrvast: süda tilgub verd

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Liina Kersna
Liina Kersna Foto: Arvo Meeks

Riigikogu liige Liina Kersna kirjutab seoses Kohtla-Järvel aset leidnud noore neiu mõrvaga vägivaldsetest suhetest ning annab nõu, millised on lähisuhtevägivalla ohumärgid. 

«Loen uudiseid noore neiu mõrvast, mille sooritamises kahtlustab politsei tüdruku väidetavalt vägivaldset ekskallimat. Süda tilgub verd. Koolides noorte inimestega lähisuhtevägivallast rääkides olen toonud välja ohumärgid, mis võivad viidata vägivaldse suhte loomisele. PALUN JAGAGE NOORTEGA,» kirjutab Liina Kersna oma sotsiaalmeediapostituses.

Tema sõnul on vägivaldse suhte ohumärkideks:

- Partner on ülimalt armukade. Armukadedus ei ole suunatud mitte ainult sinu vastassoost tuttavate, vaid ka sinu sõprade ja sugulaste vastu.

- Ta räägib sulle, kui eriline sa oled ja halvustab sinu ees oma endisi partnereid.

- Ta tunnistab, et ta ei suuda elada ilma sinuta ja ainult sina suudad ta õnnelikuks teha. Ta soovib, et sa pühenduksid ainult temale. 

- Ta uurib pidevalt, kus sa käid ja kellega suhtled. Ta tahab, et sa tuleksid koolist või töölt täpselt õigel ajal. Ta küsib su suhtlusvõrgustike kasutajakonto ja meiliaadresside paroole.

- Ta paneb sind tihti tundma, et oled süüdi või eksinud ja pead talt millegi pärast andeks paluma. Temaga olles sa tunned, et ei tee midagi õigesti. 

- Ta ei arvesta sinu soovide, arvamuste ega tunnetega. Talle ei meeldi sinu teistsugune arvamus. Ta usub, et ainult temal on õigus. Sa kardad tema kuuldes oma arvamust avaldada.

- Ta süüdistab alati teisi või sind, kui ilmneb mõni probleem. Sul on hirm, kui ta vihastub. 

- Ta kohtleb sind jämedalt. Ta solvab ja alandab sind. Ta kasutab sinu suhtes füüsilist jõudu või ähvardab sind sellega. Ta lõhub vihahoos esemeid. 

Kersna annab soovituse, mida teha, kui eelnevad punktid on sulle tuttavad: «Kui nii, siis jookse – võimalikult kohe ja võimalikult kiiresti. Iseseisvus on kallim vara, mida kaitsta. Seda on lihtne kaotada, kuid raske taastada.» 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles