Ameerika Ühendriikides tegi ajalugu mõlemad jalad kaotanud sõjaveteran, sünnitades senaatorina lapse.
USAs tegi sõjaveteran ajalugu, sünnitades esimese senaatorina lapse
50-aastane Tammy Duckworth on USAs esimene senaator, kes oma ametiajal lapse ilmale tõi, teatab nydailynews.com.
Illinoisi osariiki esindav demokraat andis esmaspäeval, 9. aprillil Washingtoni haiglas sündinud tütrele nimeks Maile Pearl Bowlsbey. Eesnimi anti Duckworthi abikaasa vanatädi järgi, kes osales Teises maailmasõjas.
Duckworth ja ta abikaasa, major Brian Bowlsbey abiellusid 1993, nende esimene tütar Abigail sündis 2014.
Duckworth on USA sõjaveteran ja -invaliid, kellele on kolonelleitnanti auaste ja kes osales Iraagi sõjas helikopteri piloodina.
Ta oli lendamas UH-60 Black Hawkiga, kui ta 2004. aastal alla tulistati ja ta sai raskelt vigastada, mille tõttu tuli ta mõlemad jalad amputeerida.
Pärast paranemist jätkas ta oma sõjaväelist karjääri USA Rahvuskaardis, lahkudes sealt 2014. aastal.
2012. aasta sai Duckworthist esimene USA esindajatekotta valitud sõjainvaliidist naine. 2016. aastal sai temast senaator, olles samas üks väheseid aasia juurtega naisi, kes on sinna jõudnud. Duckworthi ema on tailanna Lamai Sompornpairin, isa oli sõjaväelasest ameeriklane Franklin Duckworth, kes suri 2005.
«Pean oma aega jagama senaatoritöö ja emaks olemise vahel, see nõuab pingutamist. Ma ei ole erand, vaid nii teevad kõik tööl käivad vanemad. Laste nimel olen valmis pingutama ja senaatorina võitlen perede õiguste eest,» teatas Duckworth.
Duckworth andis jaanuaris intervjuu, milles sõnas, et teise lapse saamine oli keeruline. Ta valis lõpuks kunstliku viljastamise ja see õnnestus.
«Olen õnnelik, et saan teise lapse,» teatas ameeriklanna.
Esindaja teatel võtab senaator 12-nädalase lapsehoolduspuhkuse, kuid vajadusel on ta valmis sel ajal ka töötama ja hääletama.