P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inkassofirma tegi 500 eurost viiekohalise võla

Vahur Joa
, Reporter
Facebook Twitter
Comments 1
Katrin Lust
Katrin Lust Foto: Facebook

Täna õhtul toob Katrin Lust ja «Kuuuurija» ekraanile hoiatava loo. Kuidas on võimalik saada 500 eurost viiekohaline võlg? Meeleheitel naine väidab, et sattus inkassofirma väljapressimise ohvriks!

«Kuuuurija» poole pöördus 24-aastane noor naine, kes oli sattunud inkassofirma küüsi ja ei suutnud olukorrast enam iseseisvalt väljuda. Inkassofirma võtab temaga ühendust keskmiselt nädalas korra küsimusega, millal naine võlad tasub. Noor naine tunneb end kõige selle keskel ise väljapressimise ohvrina. Kas inkassofirma saatis üldse välja seadusliku võlateate? Kas inkassofirmad eiravad seadusi või tegelevad teadlikult tarbijate eksitamisega? Inimesed ei tea oma õigusi ning probleemide vältimiseks maksavadki ära inkassofirma poolt esitatavad nõuded. Inimesed peaksid olema hoolsamad ja jälgima, et nad ei langeks inkassofirmade lõksu. Saates annab ka justiitsministeerium nõu, kuidas inkassofirmade küüsist pääseda.

Katrin Lust lisab omaltpoolt, et saate eesmärgiks on näidata, kuidas inkassofirmad kasutavad ära heausklikke inimesi, puhudes justkui loosirattal üles nende võlanumbrid. 

Inkassofirma tegemised
Inkassofirma tegemised Foto: TV3

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles