Korruptsioonis kahtlustatud Jaanus Vingi konfiskeeritud kallid masinad on müüki pandud

Kaks päeva tagasi altkäemaksukahtlusega kinni peetud Jaanus Vingi õuelt viiakse kalleid sõidukeid ära.

FOTO: Konstantin Sednev

Auto24 lehel müügis olevatest sõidukitest leiab 20 Harley-Davidsoni mootorratast ja kolm väga kõrge hinnaga maasturit. Kõikide sõidukite kogusumma on 399 750 eurot.

Mootorrattaid ja autosid müüb Vinkile kuuluv ettevõtte Arvika OÜ, mis on registreeritud samale aadressile, kust ametivõimud mitmeid mehele kuuluvaid sõidukid konfiskeerisid.

TÄIELIK NIMEKIRI MÜÜGIL OLEVATEST SÕIDUKITEST

Altkäemaksu võtmises kahtlustatavana neli päeva tagasi vahi alla võetud Tallinna linna bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi Haabersti häärberis asuvaid kalleid autosid ja mootorrattaid on hakatud garaažidest välja vedama, suure tõenäosusega eesmärgiga nad sealt ära viia.

Harju maakohus lubas kolmapäeva õhtul võtta vahi alla suures ulatuses altkäemaksu võtmises kahtlustatavana Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi.

Justkui mitte väga glamuursel ametikohal töötanud Vink harrastas samal ajal üsna luksuslikku eluviisi. Vingile kuulub elamu Tallinnas Rannamõisa teel, kaheksa korterit Mustamäel, Nõmmel, Põhja-Tallinnas, Kristiines, kesklinnas ja Lasnamäel. Samuti kaks tükki maatulundusmaad Maardus, kokku 14,5 hektarit.

Lisaks kirjutas Eesti Päevaleht, et Vink armastas ringi sõita Lamborghiniga ning tema Haaberstis asuva häärberi õuel on uhke autopark. Sama kinnitasid ka eile Postimehe poolt tehtud droonifotod.

Nüüd on Vingi Haabersti häärberi õuel mitu puksiirautot. Talle kuuluvaid mootorrattaid on hakatud garaažidest välja vedama ja puksiirautode peale tõstma, nagu ka hoovis asuvaid kalleid sõiduautosid.