Süüria kunstnik Abdalla Al Omari saadab maailma liidritele oma kunstiga sõnumi, kujutades kuulsaid ja tähtsaid riigijuhte ja poliitikuid põgenikena.
Pildid ja video: millised oleksid maailma liidrid põgenikena? (1)
Al Omari tegi maaliseeria «The Vulnerability Series», millel on näha põgenikuna USA presidenti Donald Trumpi, Venemaa presidenti Vladimir Putinit, Saksamaa kantslerit Angela Merkelit, Põhja-Korea liidrit Kim Jong-uni ja teisi, teatab demilked.com.
Al Omari põgenes Süüriast sõja eest 2012. aastal ja tal õnnestus saada asüüli Belgias.
Süürlase teatel oli ta nii kodusõja kui põgenikustaatuse tõttu vihane, kuid see viha kahanes kui ta pani enda ja teiste põgenike kogetu maalidesse. Kunstniku sõnul on haavatavus tugevam kui põlgus, mida põgenikud igal sammul tunda saavad.
«Mul hakkas kahju neist, kes arvavad, et põgenikud on ära teeninud põlguse ja vihkamise,» teatas kunstnik.
Al Omari lisas, et ta eesmärk ei ole oma teosteseeriaga maailma mõjuvõimsaid mõnitada ega alandada, vaid lihtsalt juhtida nende tähelepanu olukordadele, milles põgenikud päevast päeva on.
Süürlane peab enda teoste hulgast üheks paremaks seda, mis põhineb fotol, millel on näha Damaskuses toidujärjekorras seisnud inimesi. Toiduootajate seas on äratuntav näiteks Kim Jong-un, Vladimir Putin ja Bashar al-Assad.
Al Omari on liidrite nägusid, olemus ja riietust muutnud nii nagu nad oleksidki põgenikud, kellel süüa napib.
«Tean omast käest, millistes oludes põgenikud on. Neid on kimbutanud nälg, nad on söönud rohtu. 21. sajandi heaoluriikide liidritel ja elanikel on seda raske ette kujutada,» lausus kunstnik.
Süürlane loodab, et liidrite asetamine põgenike sekka aitab olukorra karmust paremini mõista.
Al Omari loodab eelkõige, et kui Süüria president Bashar al-Assad näeb end põgenikuna, siis ta hakkab astuma samme rahu suunas.
«Loodan, et nii al-Assad kui teised liidrid hakkavad minu maaliseeriat vaadates saama aru, mida tähendab olla põgenik ja milliseid raskusi tuleb taluda,» lausus mees.
Al Omari teatel jätkab ta põgenikekunstiga seni, kuni maailmas on sõjakoldeid ja neist lahkuvaid inimesi, keda tuleb aidata.
ÜRO andmetel oli 2016. aastal maailmas 65.6 miljonit põgenikku, mis on kõrgeim põgenike arv pärast Teist maailmasõda.
Süüria sõjas on seitsme aastaga hukkunud üle 350 000 inimese ning miljonitest on saanud põgenikud.