Selle aasta Eurovisiooni lauluvõistlus, mis on järjekorras 63., leiab aset Lissabonis, laval näeb Portugali nelja säravat saatejuhti ja näitlejannat, kellest kõige tuntum on Daniela Ruah.
«NCIS: Los Angeles» staar Daniela Ruah on Eurovisiooni lauluvõistluse õhtujuht
Eurovisioon 2018 õhtujuhtideks on Filomena Cautela, Silvia Alberto, Catarina Furtado ning Daniela Ruah, keda rahvusvaheliselt tuntakse USA kanali CBS toodetavast sarjast «NCIS: Los Angeles», kus ta alates 2009. aastast kehastab agent Kensi Blyed.
Sotsiaalmeedias on juba kommenteeritud, et kas 34-aastane Ruah teeb Eurovisioonil viiteid oma kuulsaimale telerollile või astubki pealtvaatajate ette Kensi Blyena ning toob ka oma kaasnäitlejad Chris O’ Donneli (Callen), LL Cool J (Sam Hanna), Eric Christian Olseni (Marty Deeks) ja Linda Hunti (Hetty Lange) lavale.
33-aastane Filomena Cautela on olnud mitmete Portugali telekanalite saatejuht ning alates 2015. aastast populaarse kanali RTP menuka jutusaate «5 Para A Meia-Noite» saatejuht. Cautela oli ka Portugali 2017. aasta lauluvõistluse, kus valiti välja Eurovisiooni laul, rohelise ruumi õhtujuht. Samuti teatas ta 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Portugali žürii antud punktid.
36-aastast Silvia Albertot tuntakse Eurovisiooni lauluvõistluse Portugali eelvõistluste õhtujuhina, olles selles rollis seitsmel korral. Samuti on ta juhtinud Portugali telesaadet «Tantsud tähtedega» ja talendisaateid.
45-aastane Catarina Furtado on Portugali telesaatejuht, näitlejanna ja ÜRO rahvastikufondi (UNFPA) heatahte saadik. Ta karjäär sai televisioonis alguse 1990. aastatel ning ta on astunud üles kas filmides. Ta sai tuntuks Portugali kõige populaarsema muusikasaate juhina, hiljem on ta juhtinud mitmeid tõsielusarju, kaasa arvatud menukat aardeotsimise sarja. See võeti üles Portugali väikelinnades, kuhu autoga juurdepääs oli raskendatud ja Catarina saabus neisse paikadesse helikopteriga.
Selle aasta Eurovisioonil osaleb 43 riiki, olles riikide arvult üks suuremaid Eurovisiooni lauluvõistlusi. Sama arv osalejariike oli 2008. aastal Serbias Belgradis ja 2011. aastal Saksamaal Düsseldorfis.
Kahest polifinaalist pääseb finaali 26 riiki, kaasa arvatud korraldajariik Portugal ning varasemalt mitmeid Eurovisiooni võite saanud viisik: Suurbritannia, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Hispaania.
Nii poolfinaalid 8. ja 10. mail kui finaal 12. mail leiavad aset pealinnas Lissabonis Altice Arenal, mis rajati etenduste ja konverentside paigana 1998. aasta maailmanäituse jaoks.
Läbi Eurovisiooni ajaloo on tegemist esimese korraga, mil Portugal selle lauluvõistluse korraldajariigiks sai, kuna 2017. aasta lauluvõistluse Ukrainas Kiievis võitis portugali laulja Salvador Sobral palaga «Amar pelos dois».
Kui Eurovisiooni lauluvõistlus 1956. aastal alguse sai, siis osales vaid seitse lääneriiki ja iga riigi esindaja kandis ette kaks laulu, olles Eurovisiooni ajaloos nii vaid ühe korra.
Pärast Nõukogude Liidu ja idabloki kokkuvarisemist 1990. aastatel nõudsid ka need riigid Eurovisioonile pääsemist ning Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) võimaldaski lõpuks seda.
Eurovisiooni 62 aasta jooksul on saanud võidu 26 riiki.
Kokku on 62 võidulaulu, iga Eurovisiooni aasta kohta üks, välja arvatud 1969. aastal, kui võit läks jagamisele Hispaania, Ühendkuningriigi, Hollandi ja Prantsusmaa vahel.