Nike

Mõrvas süüdistatava Peter Madseni advokaat selgitas, miks Madsen kohtusse hilines

Betina Hald Engmark

FOTO: MARTIN SYLVEST/AFP/Scanpix

Eile, 21. märtsil jätkus Taanis Kopenhaagenis kohus rootslannast ajakirjaniku Kim Walli mõrvas süüdistatava taanlasest leiutaja Peter Madseni üle.

Madseni advokaat Betina Hald Engmark selgitas, miks ta klient pool tundi ettenähtust hiljem kohtusaali tuli, teatab iltasanomat.fi.

Advokaat Betina Hald Engmark

FOTO: Mads Claus Rasmussen/AP/Scanpix

Taani meedia teatel palus Madsen lükata kohtuistungi algust edasi, et ta saaks oma advokaadiga veel nõu pidada. Kohus andis selleks loa ja nende nõupidamine toimus kohtusaali kõrvalruumis.

Peter Madsen

FOTO: BAX LINDHARDT/AFP/Scanpix

Väidetavalr rääkis Madsen kõrgendatud häälega ja ta juttu oli kohtusaali kuulda.

Hald Engmark sõnas täna, 22. märtsil ajakirjanikele, et Madsenil ei olnud eile, 21. märtsil just hea päev ja ta oli mõnevõrra paanikas.

«Madsen tahtis enne istungit minuga veel nõu pidada, tal oli küsimusi, kuid ka hirme. Tal oli eile raske päev,» teatas advokaat ajakirjanduse esindajatele.

Madsen selgitas kohtus, et ta oli mõelnud istungile eelnenud päeval, 20. märtsil Kim Wallile ja tal tekkis depressioon, mille tõttu ta tagus oma pead vastu kongi seina, saades näovigastuse.

Kui Madsenit viidi kohtusse, soovis ta, et ta käerauad oleks lõdevamalt, sest need muljusid randmeid.

Peter Madsen

FOTO: SCANPIX DENMARK/REUTERS/SCANPIX

Kohal olnud ajakirjanike sõnul näis Madsen kohtus apaatsena ega tahtnud eriti prokuröri Jakob Buch-Jepseni küsimustele vastata, kuid mõne aja pärast muutus jutukamaks. 

Prokurör Jakob Buch-Jepsen

FOTO: MARTIN SYLVEST/AFP/Scanix

Madseni advokaadi Hald Engmarki teatel tunneb ta klient, et kuigi kohus ei ole tema suhtes otsust langetanud, on ajakirjandus ta juba süüdi mõistnud.

Madsen on seni Walli tapmist eitanud ja teatanud, et teda intervjueerinud naine hukkus allveelaevas UC3 Nautilus õnnetuse tagajärjel. Ta tükeldas naise surnukeha, viskas kehaosad merre, korraldades merematuse. 

Kim Wall

FOTO: TOM WALL/AFP/Scanpix

Kim Wall Peter Madseni allveelaeval

FOTO: ANDERS VALDSTED/AFP/Scanpix

Kohus Madseni üle jätkub ja karistusotsus kuulutatakse välja 25. aprillil.