Maailmakuulus teoreetiline füüsik ja kosmoloog Stephen Hawking, kes suri 14. märtsil, maetakse Londoni kuulsasse katedraali Westminster Abbeysse.
Video: Stephen Hawking maetakse Westminster Abbeysse (2)
Westminster Abbey dekaani John Halli teatel on Hawkingi matmispaik kuulsa füüsiku Isaac Newtoni ja loodusteadlase Charles Darwini haua lähedal, teatab AFP.
«Professor Hawking on teeninud ära viimase puhkepaiga Westminster Abbeys, olles oma varasemate sajandite kolleegidega samas paigas. Newton maeti sellesse kirikusse 1727 ja Darwin 1882. Hawking, Newton ja Darwin olid suured teadlased, kes uurisid elumüsteeriume ja universumit, viisid teaduse massidesse, unustamata ka jumalat, » teatas dekaan.
Ta lisas, et Hawkingi elutöö aitab meil paremini mõista nii oma elu kui universumit.
Hawking, kellel 21-aastasena diagnoositi lihaste kõhetumist ja närvikahjustusi tekitav amüotroofiline lateraalskleroos ja kellele arstid andsid siis eluiga kuni kaks aastat, suri alles 76-aastasena.
Hawking töötas üle 50 aasta Cambridge'i ülikoolis.
Hawkingi lapsed, Lucy, Robert ja Tim teatasid, et nende isa eraviisiline matuseteenistus leiab aset 31. märtsil Cambridge’i ülikooli Great St. Mary kirikus.
Kuulsa teadlase surnukeha tuhastatakse ja tema tuhaga urn paigutatakse mälestustseremoonial Westminister Abbeysse hiljem sel aastal.
Westminster Abbey on gooti kirik Londonis Westminsteris. Püha Peetruse kloostri kirikuna alguse saanud hoonet ehitati vaheaegadega 1245 – 1745.
Selles kirikus on kroonitud Inglise ja Suurbritannia valitsejaid ning sinna on maetud mitmed kuningad, kuningannad, teadlased, filosoofid, poeedid ja kirjanikud.