T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Naistepäeva eri: naise kohta aastas toodi Eestisse 8 kilogrammi šokolaadi?!

Elu24
Facebook
Comments
Mullu imporditi naistepäeval Eestisse naise kohta 8 kilo šokolaadi.
Mullu imporditi naistepäeval Eestisse naise kohta 8 kilo šokolaadi. Foto: Magnus Heinmets

Statistikaameti andmetel oli 2017. aastal Eesti rahvastikus 698 000 naist. Kui võtta vaatluse alla naistepäevaga sobivad kaubad ning teha puhtteoreetiline arvutus naiste kasuks, siis mullu imporditi Eestisse naise kohta 12 euro eest lõhnaõli, 34 lõikelille ja 8 kilo šokolaadi.

Statistikablogis kirjutab asjast täpsemalt Evelin Puura, kes on statistikaameti juhtivstatistik-metoodik.

Eesti poelettidel oli 2017. aastal ligi pool müüdavatest lõhnaõlidest ja -veest Prantsusmaa päritolu. Lõhnaõli ja -vett toodi Eesti kaubandusse müügiks 8,3 miljoni euro eest. Müügile jõudis lõhnaõli ja -vett iga Eestis elava naise kohta keskmiselt ligi 12 euro eest.

2017. aastal toodi Eestisse 23,8 miljonit lõikelille koguväärtusega 7,5 miljonit eurot, mis teeb 34 lõikelille iga Eestis elava naise kohta. Lõikelillede impordis domineerisid roosid.

Kõige enam imporditi 2017. aastal Eestisse Soome (15%), Leedu (11%) ja Läti (10%) päritolu šokolaadi ja -kompvekke. Importšokolaadi ja -kompvekke toodi Eestisse 30,4 miljoni euro eest 5,5 miljonit kilogrammi. Iga naise kohta müüdi Eestis seega keskmiselt ligi 8 kg importšokolaadi ja -kompvekke.

«Tegelikult tuleb muidugi silmas pidada, et lõhnavett, lõikelilli ning šokolaadi tarbivad ka mehed,» lõpetab postituse Evelin Puura.

Statistikaamet soovib head naistepäeva!
Statistikaamet soovib head naistepäeva! Foto: Statistikaamet / Facebook
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles