Eesti Muusikaauhinnad 2020

Täna esilinastub unikaalsetel kaadritel põhinev Eesti film «Ahto. Unistuste jaht»

"Ahto. Unistuste jaht"

FOTO: Erakogu

Jaanis Valgu uus dokumentaalfim «Ahto. Unistuste jaht» on lugu suurest unistajast, meremehest, seiklejast ja naistemehest Ahto Valterist. 

Ahto Valteri ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval «Ahto» pani noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. 

Jaanis Valgu esimene täispikk dokumentaalfilm toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo.

Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud.

Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis Ahto Valterit seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused.

"Ahto. Unistuste jaht"

FOTO: facebook

Filmi stsenarist ja režissöör on Jaanis Valk, operaator Erik Norkroos, monteerijad Erik Norkroos, Kersti Miilen ja Jaanis Valk, helirežissöör Horret Kuus ja produtsent Erik Norkroos.

Vaata pikemat filmi sünopsist SIIT

Filmi treiler:

Tagasi üles