Eesti filmi- ja teleauhinnad 2018 nominendid on selgunud!
Lisatud galerii!

Täna, 26. veebruaril avalikustas Eesti Filmi Instituut 2018. aasta Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid. Kokku jagatakse 24. märtsil toimuval auhinnagalal välja 29 auhinda, millest 15 filmi- ja 14 televaldkonnas. 

Filmivaldkonna nominendid:

PARIM MÄNGUFILM: «Keti lõpp», «Mehetapja/Süütu/Vari», «November».

PARIM DOKUMENTAALFILM: «Armastus…», «Naine pildil», «Nõukogude hipid».

PARIM ANIMAFILM: «Manivald», «Maria ja 7 pöialpoissi», «Miriam järve ääres».

PARIM LÜHIFILM: «Heleni sünnipäev», «Jää», «Lembri Uudu».

PARIM NAISNÄITLEJA FILMIS: Maiken Schmidt («Keti lõpp»), Rea Lest («Mehetapja/Süütu/Vari»), Rea Lest («November»).

PARIM MEESNÄITLEJA FILMIS: Jörgen Liik («November»), Roman Baskin („«Minu näoga onu»), Tõnu Kark («Rohelised kassid»).

PARIM FILMIREŽISSÖÖR: Priit Pääsuke («Keti lõpp»), Rainer Sarnet («November»), Sulev Keedus («Mehetapja/Süütu/Vari»).

PARIM FILMISTSENARIST: Andres Maimik & Katrin Maimik («Minu näoga onu»), Rainer Sarnet («November»), Sulev Keedus («Mehetapja/Süütu/Vari»).

PARIM FILMIOPERAATOR: Igor Ruus («Armastus...»), Mart Taniel («November»), Mihkel Soe («Minu näoga onu»).

PARIM FILMIHELILOOJA: Jacaszek («November»), Sten Sheripov («Minu näoga onu»), Tanel Kadalipp («Lembri Uudu»).

PARIM FILMIKUNSTNIK: Jaagup Roomet & Matis Mäesalu («November»), Kristina Lõuk («Minu näoga onu»), Toomas Hõrak & Anna-Liisa Liiver («Mehetapja/Süütu/Vari»).

PARIM HELIREŽISSÖÖR FILMIS: Ann Reimann («Keti lõpp»), Marco Vermaas («November»), Saulius Urbanavičius («Mehetapja/Süütu/Vari»).

PARIM FILMIMONTEERIJA: Helis Hirve («Minu näoga onu»), Martin Männik («Nõukogude hipid»), Tambet Tasuja («Armastus...»).

PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK FILMIS: Eve Gutmann-Valme («Minu näoga onu»), Jaanus Vahtra («November»), Reet Aus & Tiiu-Ann Pello («Mehetapja/Süütu/Vari»).

AASTA TEGIJA FILMIKUNSTIS: 15 kandidaati (võitja avalikustatakse EFTA galal, 24. märtsil 2018).

Televaldkonna nominendid:

PARIM TÕSIELUSAADE: «Eesti parim pagar», «Pealtnägija», «Roaldi nädal: Süstlaorjad».

PARIM TELESERIAAL: «Lotte lood», «Merivälja», «Siberi võmm».

PARIM MEELELAHUTUSSAADE: «Eesti Laul», «Su nägu kõlab tuttavalt», «Väikesed hiiglased».

PARIM UUS SAADE: «Suud puhtaks»,  «Suure tähe väike täht»,  «Väikesed hiiglased».

PARIM ERISAADE: «Eesti Meedia Tennis Cup: Kontaveit vs Kanepi», «EV100 Pidu algab», «Inglite aeg».

PARIM AJAKIRJANDUSLIK LUGU: Haigekassale võltsarvete esitamine – «Pealtnägija», autor Kristjan Pihl. Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine – «Seitsmesed», autor Keili Sükijainen. Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana – «Radar», autor Jüri Butšakov.

PARIM NAISNÄITLEJA TELEVISIOONIS: Elisabet Reinsalu («Pilvede all»), Lauli Otsar («Merivälja»), Luule Komissarov («Õnne 13»).

PARIM MEESNÄITLEJA TELEVISIOONIS: Mait Malmsten («ENSV»), Raivo E. Tamm («Papad mammad»), Tõnu Kark («Kuum jälg: Kärbikud ja hamburger»).

PARIM NAISSAATEJUHT: Grete Lõbu («Ringvaade»), Ines («Me armastame Eestit»), Signe Lahtein («Kodutunne»).

PARIM MEESSAATEJUHT: Marko Reikop («Ringvaade»), Märt Avandi («Su nägu kõlab tuttavalt»), Roald Johannson («Roaldi nädal»).

PARIM TELEREŽISSÖÖR: Eva Katariina Taimre («Eesti Laul», suurprojektid), Triin Ruumet («Merivälja»), Villem Tarvas («Kaks kanget Kagu-Aasias»).

PARIM TELESTSENARIST: Gerda Kordemets («Siberi võmm»), Indrek Hargla («Merivälja»), Villu Kangur ja Gert Kiiler («ENSV»).

PARIM TELETOIMETAJA: Anne Mäns («Kaks kanget Kagu-Aasias», «Nädalalõpp Kanal 2ga»), Anne-Mari Müller («Eesti selgeltnägijate tuleproov», «Me saime lapse»), Õie Arusoo («Osoon»).

PARIM TELEOPERAATOR: Ergo Treier («Wend Weis», «Lotte lood»), Hans Ulman («Siberi võmm»), Madis Reimund («Merivälja»).