Ameerika Ühendriikides Floridas Parklandis Marjory Stoneman Douglase keskkoolis leidis 14. veebruaril aset tulistamine, milles hukkus 17 inimest, kolm õpetajat ja 14 õpilast.
Politseijuht: relvastatud julgeolekutöötaja valvas tulistamise ajal kooli ees, kuid ei reageerinud
Florida Browardi maakonna politseijuht Scott Israel teatas nüüd meediale, et tulistamise ajal seisis relvastatud julgeolekutöötaja Scot Peterson kooli peaukse juures ja ei reageerinud sees toimunud veresaunale, edastab washingtonpost.com.
Kool palkas relvastatud julgeolekutöötaja õpilasi kaitsma, kuid see isik ei teinud vajalikul hetkel seda.
Israeli teatel vaatas ta läbi kooli turvakaamera lindistused, millel on näha julgeolekutöötajat Petersoni, kes arvatavalt teadis, et koolis liigub relvastatud isik.
«Ta saabus peahoone juurde, võttis koha sisse ja ei lahkunud sealt, kuigi ta oleks pidanud seda tegema. Ta oleks saanud kuus minutit kestnud tulistamise ära hoida ning tulistaja kõrvaldada,» lausus politseijuht.
Israel lisas, et kahjuks ei reageerinud julgeolekutöötaja õigeaegselt ja paljud kaotasid selle tõttu elu.
«Mul ei ole lihtsalt sõnu, sest selle rünnaku oleks saanud ära hoida. Olen käinud matustel ja mul on raske vaadata silma vanematele, kes oma lapse kaotasid,» lausus Israel.
Florida koolitulistamise pani toime selle kooli endine õpilane, 19-aastane Nikolas Cruz, kes kasutas AK-15 ründerelva.
54-aastane Peterson töötab politseis alates 1985. aastast ja oli selle kooli julgeolekutöötaja alates 2009. aastast. Israeli teatel uuritaks, miks julgeolekutöötaja ohust teades ei reageerinud. Uurimise ajaks ta eemaldati töölt.
USA president Donald Trump kohtus Florida koolitulistamises ellujäänute, hukkunute pereliikmete, kooli esindajate ja politseiga. Presidendi arvates saaks õpilasi paremini kaitsta, kui õpetajad relvastada.
USAs on otsitud koolitulistamise ennetamiseks lahendusi alates 1999. aastal Colorados Columbine’i keskkoolis aset leidnud tulistamisest. Selle kooli abituriendid Eric Harris ja Dylan Klebold tapsid 12 õpilast ja ühe õpetaja ning üle 20 inimese sai vigastada.
Relvade kerge kättesaadavus on võimaldanud sadu uusi koolitulistamisi.
USA noored nõuavad üha valjemal häälel relvaseaduste karmistamist, et relvad ei jõuaks teismeliste kätte.