Ameerika Ühendriikides Kaljumäestikus Yellowstone’i rahvuspargis on elu kaotanud juba neli meest, kes seal peidetud aaret otsisid.
Video: Kaljumäestiku aardeotsingud on nõudnud juba neli inimelu
Seni viimane ohver, Illinoisist Bataviast pärit 53-aastane Jeff Murphy libastus ja kukkus 153 meetri kõrguselt kaljunukilt alla, saades silmapilkselt surma, teatab nydailynews.com.
Murphy on neljas mees, kes 86-aastase kunstikollektsionääri Forrest Fenni peidetud aarde, mille väärtus on kaks miljonit dollarit, otsimise käigus elu kaotas.
Murphy kadus 8. juunil 2017 New Mexicos ja ta surnukeha leiti üks päev hiljem. USA meedia teatas tema saatusest möödunud aasta suvel, kuid nüüd uuesti, hoiatades neid, kes soovivad minna seda aaret jahtima.
Jeff Murphy lese Erica Murphy sõnul ei süüdistas ta Forrest Fenni nii oma mehe surmas, kuna ta abikaasa teadis, millise riski ta võttis.
Miljonärist Fenn teatas 2010. aastal, et peitis Kaljumäestikku aardekirstu, milles on kulda ja vääriskive. Ameeriklase teatel käivitas ta aardejahi, et viia nii täiskasvanud kui lapsed loodusesse ja panna nad rohkem liikuma.
Fenni sõnul leiab aarde asukoha ta luuletuse «Blaze» abil, kuid seda tuleb õigesti lugeda ja loetust aru saada.
Fenn andis aardeotsijatele vihjeks, et aardekirst on 1500 meetri kõrgusel Kaljumäestikus USA Santa Fe ja Kanada piiri vahelisel alal.
Kirstus on väidetavalt kanamuna suuruseid ja väiksemaid kullakänkraid, rubiine, smaragde, safiire ja teemante.
Enne Murphyt hukkus avarandust otsides kolm meest, Murphy oli neljas.
Coloradost pärit aardekütt, 55-aastane Randy Bileau oli esimene, kes Fenni aaret otsides 2016. aasta jaanuaris kadunuks jäi. Ta surnukeha leiti Rio Grande jõe äärest sama aasta juulis.
Vara otsimise käigus kadusid veel 31-aastane Eric Ashby ja 52-aastane Paris Wallace, kes samuti leiti surnuna.
Nii meedias kui sotsiaalmeedias on kommenteeritud, et Fenn manipuleerib inimestega, olles vastutav aardeotsijate surmas, kuid tegelikult ei ole aaret olemas.
Kaljumäestik (Rocky Mountains) on mäestik Põhja-Ameerika lääneosas, ulatudes 4800 kilomeetri pikkuselt Briti Columbiast Kanadas kuni New Mexiconi USAs. Mäestiku laius on umbes 700 kilomeetrit.
Kaljumäestiku kõrgeim tipp on 4401-meetrine Mount Elbert.