Eurolaulu Raadio

Video: USAs paljastus uus õuduste maja, vanemad hoidsid lapsi pimedates ruumides näljas

Carol ja Benito Gutierrez

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Ameerika Ühendriikides Californias paljastus jaanuaris, et David ja Louise Turpin piinasid oma 13 last, kuid nüüd ilmnes umbes samasugune juhtum ka Arizonas.

USA meedia teatel arreteeris politsei möödunud laupäeval, 17. veebruaril Arizonas Tucsonis 69-aastase Benito Gutierrezi ja ta 64-aastase naise Carol Gutierrezi, keda kahtlustatakse oma nelja adopteeritud lapse vanuses 6–12 eluaastat vangistamises pimedatesse ruumidesse.

Arizona Tucson

FOTO: wikipedia.org

Politseiuurijate sõnul oli iga laps eraldi ruumis, kus ei olnud mitte mingit valgust, lapsed olid seal pikka aega söömata ja joomata ning WC asemel oli ämber.

Pima maakonna politsei arreteeris mitu last adopteerinud paari pärast seda, kui ühel vanemal poisil õnnestus põgeneda ja ta läks lähedal asuvasse Family Dollar ostukeskusse, mille töötajatelt ta palus luba nende telefoni kasutada. Poiss helistas politseisse.

Carol ja Benito Gutierrez

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Veel ei ole teada, kui kaua vanemad lapsi pimeduse ja näljutamisega piinasid.

Eelmine selline juhtum paljastus jaanuaris, kui Californias Perrises ilmnes, et  56-aastane David Turpin ja ta 49-aastane naine Louise Turpin piinasid oma lapsi aastaid, sundides neid elama pesemata ja näljas. Nende lapsed on vanuses 2 – 29 eluaastat, korralikult sai süüa vaid kõige väiksem laps, ülejäänud lapsed olid nälginud ja alakaalulised.

Meedia ristis Turpinite kodu õuduste majaks. 

David ja Louise Turpin

FOTO: Handout/Reuters/Scanpix

Uurimise kohaselt vangistasid vanemad lapsed koju, nad ei käinud koolis ega mänginud väljas. Vaid üks vanematest poegadest käis mõnda aega kohalikus kolledžis, kuid ta ei tohtinud kaasõpilastega rääkida. Ema viis ta autoga kooli ja tõi pärast kooli koju.

David ja Louise Turpini lapsed

FOTO: Ekraanitõmmis Twitterist

Turpinid sidusid ja ketistasid oma lapsi pikaks ajaks voodite külge, et nad neid ei segaks. Lapsed pidid olema oma rooja sees ja nad ei saanud pesta.

Osa lastest on täiskasvanud, kuid näevad nälgimise tõttu oma vanusest nooremad välja. Õdedest-vendadest vanim, 29-aastane õde kaalus leides vaid 37 kilogrammi.

Turpinitele esitati süüdistus oma laste pikaajalises piinamises, nende vangistamises ning kehaliste ja vaimsete kannatuste tekitamises. Juhtumi uurimine kestab.

Louise Turpin

FOTO: Mike Blake/AP/Scanpix

David Turpin

FOTO: Mike Blake/AP

David ja Louise Turpini maja Californias Perrises

FOTO: MEGA/MEGA/Scanpix