L, 2.12.2023

Mälestusgalerii: armastatud estraadilaulja Heli Lääts läbi aegade

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna lahkus meie seast 85-aastasena armastatud estraadilaulja Heli Lääts. 
 

Heli Lääts sündis 1932. aastal Kuressaares. 1955. aastal lõpetas Lääts Tallinna Muusikakooli. Samal aastal debüteeris ta estraadilaval.
Aastal 1960 lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi laulu erialal, õppides Tiit Kuusiku klassis.
Ta sai esimese eesti lauljana estraadi- ja kammerlaulja kvalifikatsiooni.

Regulaarsed esinemised estraadilauljana algasid 1956. aastal Emil Laansoo ansambli ja Eesti Raadio estraadiorkestriga. Koos teiste eesti estraadikunstnikega ja ansambliga Metronoom osales ta 1957. aastal Ülemaailmsel noorsoo- ja üliõpilasfestivalil Moskvas, kust ta tuli koju laureaadina.

1958. aastal võttis Lääts osa üleliidulisest estraadiartistide konkursist, kus ta esimese eesti lauljatarina võitis laureaaditiitli. Aastatel 1957–1961 laulis Lääts Eesti Raadio naistrios. Aastatel 1957–1987 oli ta Eesti NSV Riikliku Filharmoonia solist, 1966–1974 sealsamas estraadistuudio lauluõpetaja.

Heli Lääts on üles astunud estraadi- ja kammerlauljana, osalenud estraadietendustes ja laulnud lastelaule. Tema hääl oli kaunitämbriline ning repertuaar sisukas. Ta on salvestanud oma laule heliplaatidele ja Eesti Raadio.

Vaata galeriid armastatud lauljast Heli Läätsest siin. 
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles