Selgusid Eesti filmi- ja teleauhinnad 2018 nominendid, vaata, kes auhindadele kandideerivad

EFTA 2017 Gala

FOTO: EFTA/Erlend Štaub

24. märtsil jagatakse teist korda välja Eesti filmi- ja teleauhinnad, kokku kandideerib auhindadele 245 tööd ja valdkonna tegijat. Filmiauhindadele konkureerib 119 kandidaati, teleauhindasid asub püüdma 126 kandidaati.

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp on rõõmus, et žüriil on niivõrd palju kandidaate, kelle seast parimad välja sõeluda. «Mul on väga hea meel, et konkursil osaleb väga suur hulk filmi- ja televaldkonna töid. Just tegijate jaoks me auhinnagalat teemegi ja on suur au, et EFTAsid peetakse oluliseks,» lausus Sepp ja lisas, et žüriil saab kahtlemata olema keeruline valida välja just need, kellest saavad nominendid. «Häid töid ja inimesi on niivõrd palju ja see teeb žürii töö positiivselt keeruliseks. Just nende õlul lasub vastutusrikas ülesanne sõeluda 245 kandidaadi seast esmalt välja nominendid ja seejärel teha ka lõppotsus võitjate osas. Soovin žüriile jõudu selleks suureks tööks,» sõnas Sepp.

PARIM MÄNGUFILM 

«Keti lõpp»
«Mehetapja/Süütu/Vari»
«Minu näoga onu»
«November»
«Rohelised kassid»
«Sangarid» 

PARIM DOKUMENTAALFILM 

«14 käänet»
«Armastus…»
«Eesti muld ja Eesti Ruja»
«Lumi Punasel lagedal»
«Naine pildil»
«Nõukogude hipid»
«Sõda»
«Tartu Video Kroonikad» 
«Tuhamäed» 

PARIM ANIMAFILM 

«Lahtilaskmise lugu»
«Manivald»
«Maria ja 7 pöialpoissi»
«Miriami kana unistus»
«Miriam järve ääres» 

PARIM LÜHIFILM 

«Heleni sünnipäev»
«Jää»
«Kolm päeva augustis»
«Lembri Uudu»
«Õuemängud»
«Rändavad juured»
«Vaata rändajat»
«Zoopark» 

PARIM NAISNÄITLEJA  

Evelin Võigemast («Minu näoga onu»)
Maiken Schmidt («Keti lõpp»)
Mari Abel («Heleni sünnipäev»)
Maria Sid («Sangarid»)
Rea Lest («November»)
Rea Lest («Mehetapja/Süütu/Vari») 

PARIM MEESNÄITLEJA 

Hendrik Toompere jr («Keti lõpp»)
Jörgen Liik («November»)
Karl-Andreas Kalmet («Sangarid»)
Märt Pius («Sangarid»)
Rain Tolk («Minu näoga onu»)
Roman Baskin («Minu näoga onu»)
Tõnu Kark («Rohelised kassid»)
Veiko Porkanen («Sangarid») 

PARIM REŽISSÖÖR 

Aljona Surzhikova («Lumi Punasel lagedal»)
Andres Maimik & Katrin Maimik («Minu näoga onu»)
Andres Puustusmaa («Rohelised kassid»)
Anna Hints («Jää»)
Ivar Murd («Tuhamäed»)
Jaak Kilmi («Sangarid») 
Priit Pääsuke («Keti lõpp»)
Rainer Sarnet («November»)
Sulev Keedus («Mehetapja/Süütu/Vari»)
Tanno Mee («Heleni sünnipäev»)
Tarvo Mölder («Eesti muld ja Eesti Ruja») 

PARIM STSENARIST 

Andres Maimik & Katrin Maimik («Minu näoga onu»)
Lauri Hermann & Erkki Ergma («Tartu Video Kroonikad»)
Martin Algus («Sangarid») Paavo Piik («Keti lõpp»)
Rainer Sarnet («November»)
Sandra Jõgeva & Igor Ruus («Armastus...»)
Sulev Keedus («Mehetapja/Süütu/Vari»)
Tanno Mee («Heleni sünnipäev») 

PARIM OPERAATOR 

Aigars Sērmukšs («Sangarid»)
Erik Põllumaa & Ivar Taim («Mehetapja/Süütu/Vari»)
Heiko Sikka («Lembri Uudu»)
Igor Ruus («Armastus...»)
Madis Luik («Tuhamäed»)
Mart Raun («Heleni sünnipäev»)
Mart Taniel («November»)
Meelis Veeremets («Keti lõpp»)
Mihkel Soe («Minu näoga onu») 

PARIM HELILOOJA 

Endamisi Salamisi («Tuhamäed»)
Jacaszek («November»)
Karl Petti («Õuemängud»)
Martynas Bialobžeskis («Mehetapja/Süütu/Vari»)
Priit Pajusaar («Rohelised kassid»)
Rainer Jancis & Ann Reimann («Keti lõpp»)
Samuli Erkkilä & Joni Suhonen («Sangarid»)
Sten Sheripov («Minu näoga onu»)
Tanel Kadalipp («Lembri Uudu») 

PARIM FILMIKUNSTNIK 

Eugen Tamberg («Keti lõpp»)
Jaagup Roomet & Matis Mäesalu («November»)
Katrin Sipelgas («Sangarid»)
Kristina Lõuk («Minu näoga onu»)
Toomas Hõrak & Anna Liisa-Liiver («Mehetapja/Süütu/Vari») 

PARIM HELIREŽISSÖÖR 

Ann Reimann («Keti lõpp») 
Horret Kuus («Minu näoga onu»)
Kristo Kotkas («Eesti muld ja Eesti Ruja»)
Marco Vermaas («November»)
Markku Tiidumaa («Tuhamäed»)
Saulius Urbanavičius («Mehetapja/Süütu/Vari») 

PARIM MONTEERIJA 

Andreas Lenk («Rohelised kassid»)
Helis Hirve («Minu näoga onu»)
Jarosław Kamiński («November»)
Jette-Krõõt Keedus («Lembri Uudu»)
Katri Rannastu («Õuemängud»)
Martin Männik («Nõukogude hipid»)
Tambet Tasuja («Armastus…»)
Tambet Tasuja («Sangarid»)
Valter Nõmm/Meel Paliale/Priit Pääsuke/Margo Siimon («Keti lõpp») 

PARIM KOSTÜÜMIKUNSTNIK 

Anu Lensment («Sangarid»)
Eugen Tamberg («Keti lõpp»)
Eve Gutmann-Valme («Minu näoga onu»)
Jaanus Vahtra («November»)
Reet Aus & Tiiu-Ann Pello («Mehetapja/Süütu/Vari») 

PARIM TÕSIELUSAADE (FACTUAL/REALITY)

«Eesti parim pagar»
«Heureka»
«Kodutunne»
«Meie aasta Austraalias»
«Minu imeline muutumine»
«Osoon»
«Pealtnägija»
«Reis Siberi südamesse: Baikal»
«Roaldi nädal: Süstlaorjad»


PARIM TELESERIAAL

ENSV
Kättemaksukontor
Lotte lood
Merivälja
Nukumaja
Padjaklubi
Pilvede all
Siberi võmm
Õnne 13

PARIM MEELELAHUTUSSAADE
Eesti Laul
Hommik Anuga
Kaks kanget Kagu-Aasias
Nädalalõpp Kanal 2ga
Rahvabänd
Ringvaade
Su nägu kõlab tuttavalt
Suure tähe väike täht
Väikesed hiiglased

PARIM UUS SAADE

112 – saatuslik hetk
KMD klubi
Meie Eestid
Rahvabänd
Suud puhtaks
Suure tähe väike täht
Wend Weis
Väikesed hiiglased
Üllata Eestit

PARIM ERISAADE
Aasta hitid 2017
Eesti Meedia Tennis Cup: Kontaveit vs Kanepi
Eesti Meelelahutusauhinnad 2017
Eesti Muusikaauhinnad 2017
EL eesistumine
EV100 Pidu algab
Inglite aeg
Kes tahab saada Tallinna linnapeaks?
Talvik, Eesti Televisioonist

PARIM AJAKIRJANDUSLIK LUGU
Fentanüüli tappev võidukäik – Roaldi nädal: Süstlaorjad, autorid Roald Johannson ja Margus Sikk
Haigekassale võltsarvete esitamine – Pealtnägija, autor Kristjan Pihl
Kassivabriku paljastamine – Kuuuurija, autor Katrin Lust
Kataloonia referendumi kajastamine – Aktuaalne kaamera, autor Epp Ehand
Korruptsioon Tondiraba Jäähallis – Insight, autorid Ilja Dotšar, Artur Zahharov ja Dmitri Pastuhhov
Laura Kõrgemäe kupeldamisskandaali avalikustamine – Seitsmesed, autor Keili Sükijainen Mõrvar töötas seadusevastaselt 10 aastat kooliõpetajana – Radar, autor Jüri Butšakov Pedofiilide võrgustiku paljastamine – Kuuuurija, autor Katrin Lust
Veel pikantseid seikasid Rõivase skandaalist: EAS avas Malaisias kahtlase äri – Radar, autor Marii Karell

PARIM NAISNÄITLEJA
Elina Reinold (Kättemaksukontor)
Elisabet Reinsalu (Pilvede all)
Helena Pruuli (Lotte lood)
Laine Mägi (ENSV)
Lauli Otsar (Merivälja)
Liina Vahtrik (Naabriplika)
Luule Komissaarov (Õnne 13)
Maarja Jakobson (Nukumaja)
Piret Kalda (Papad mammad)

PARIM MEESNÄITLEJA
Andres Lepik (Merivälja)
Harry Kõrvits (Naabriplika)
Mait Malmsten (ENSV)
Mart Kampus (Lastetuba)
Raivo E. Tamm (Papad mammad)
Robert Annus (Siberi võmm)
Sepo Seeman (Lotte lood)
Tõnu Kark (Kuum jälg: Kärbikud ja hamburger)
Tõnu Oja (Papad mammad)

PARIM NAISSAATEJUHT
Eve Kallaste (Minu imeline muutumine)
Grete Lõbu (Ringvaade)
Ines (Me armastame Eestit)
Katrin Lust (Kuuuurija)
Katrin Viirpalu (Terevisioon)
Margit Kilumets (OP!, Jõulutunnel)
Marii Karell (Radar)
Signe Lahtein (Kodutunne)
Tuuli Roosma (Meie aasta Austraalias)

PARIM MEESSAATEJUHT
Kristjan Jõekalda ja Teet Margna (Kaks kanget Kagu-Aasias, Nädalalõpp Kanal 2ga)
Kristo Elias (Osoon)
Marko Reikop (Ringvaade)
Mart Mardisalu (Seitsmesed)
Mihkel Raud (Kolmeraudne)
Märt Avandi (Su nägu kõlab tuttavalt)
Roald Johannson
Tambet Tuisk (Väikesed hiiglased)
Urmas Vaino (Suud puhtaks)

PARIM REŽISSÖÖR
Ain Prosa (Kättemaksukontor)
Eva-Katariina Taimre (Eesti Laul, suurprojektid)
Gerda Kordemets ja Martin Korjus (Siberi võmm)
Maire Radsin (Plekktrumm)
Margus Raid (Padjaklubi)
Margus Sikk (Roaldi nädal)
Märten Vaher (Töörööbikud, Ajujaht)
Triin Ruumet (Merivälja)
Villem Tarvas (Kaks kanget Kagu-Aasias)

PARIM STSENARIST
Andra Teede (Õnne 13)
Andrus Kivirähk/Janno Põldma/Heiki Ernits/Elo Selirand (Lotte lood)
Eleonora Berg (Pilvede all)
Gerda Kordemets (Siberi võmm)
Indrek Hargla (Merivälja)
Katrin Pauts (Nukumaja)
Martin Algus ja Silvia Soro (Padjaklubi)
Mihkel Ulman (Kättemaksukontor)
Villu Kangur ja Gert Kiiler (ENSV)

PARIM TOIMETAJA
Anne Mäns (Kaks kanget Kagu-Aasias, Nädalalõpp Kanal 2ga)
Anne-Mari Müller (Eesti selgeltnägijate tuleproov, Me saime lapse)
Hannes Sarv (Radar)
Imre Kaas (112 – saatuslik hetk)
Kaidi Klein (Kolmeraudne)
Kajar Kase (Ringvaade)
Kertu Sikk (Eesti Parim Pagar, Üllata Eestit)
Kristjan Pihl (Pealtnägija)
Õie Arusoo (Osoon)

PARIM OPERAATOR
Ergo Kuld (Nukumaja)
Ergo Treier (Wend Weis, Lotte lood)
Hans Ulman (Siberi võmm)
Karl-Jonatan Karits (Padjaklubi)
Madis Reimund (Merivälja)
Margus Malm (Inglite aeg, Eesti parim pagar)
Raul Priks (Eesti Laul)
Tauno Sirel (Töörööbikud, Ajujaht)
Villem Tarvas ja Janar Volmer (Kaks kanget Kagu-Aasias)

Elu24 maksab vihje eest tasu!

SAADA vihje
Tagasi üles