Põhja-Korea saatis Lõuna-Koreasse Pyeongchangi taliolümpiale valitud ergutustüdrukud, kelle ülesandeks on elada kaasa põhjakorealastest sportlastele.
Pildid ja video: Põhja-Korea ergutustüdrukuid süüdistatakse propaganda levitamises
AFP teatel sattus Põhja-Korea iluduste armee nüüd skandaali ja kriitika alla, kuna nad kandsid 10. veebruaril Šveitsi ja Koreade ühendnaiskonna jäähokimängu ajal Põhja-Korea praeguse liidri Kim Jong-uni vanaisa Kim Il-sungi, kes oli Põhja-Korea asutaja, noorpõlve foto põhjal tehtud maske.
Põhja-Korea sportlasi toetab üle 200 ergutustüdruku, keda nüüd süüdistatakse Põhja-Korea ajupesu ja propaganda levitamises.
Lõuna-Korea ja veel mitmete teiste riikide meedia teatas, et Põhja-Korea liidrim Kim Jong-uni režiim õõnestab olümpiamänge oma propaganda abil ja üritab näidata Põhja-Koread ideaalriigina.
Põhjakorealannad ergutasid sportlasi nii hüüete, laulu kui tantsuliigutustega, kuid neile oli antud käsk panna ette Põhja-Korea endise liidri näokujutised.
Samas Lõuna-Korea Koreade ühendamise ministeeriumi teatel ei ole neil andmeid, et põhjakorealannad kandsid Kim Il-sungi näokujutist, tegemist oli lihtsalt kena välimusega mehe kujutisega.
Kuigi Šveitsi naised lõid korealannasid tulemusega 8:0, plaksutasid põhjakorealannad Koreade ühendnaiskonnale nii nagu nemad oleks võitnud, lauldes sama laulu «Võitle ja võida».
Lõuna-Korea andmetel valiti Põhja-Korea ergutustüdrukud välja Pyongyangi ülikoolidest ja režiimi ladvikusse kuuluvatest peredest.
Lõuna-Koreasse põgenenud põhjakorealaste sõnul on need ergutustüdrukud enamvähem sama kasvu. Nad on kõik üle 165 sentimeetri ja keskmisest kenama välimusega.
Ergutustüdrukuteks ei võetud neid noori naisi, kellel on välismaal, näiteks Hiinas või Lõuna-Koreas elavaid sugulasi, kuna kardetakse, et nad võivad Lõuna-Koreas viibides põgeneda.
Lisaks hoiavad Lõuna-Koreas olümpial olevatel põhjakorealastel silma peal agendid, kes jälgivad iga nende sammu.
Kim Il-sung( 15. aprill 1912 – 8. juuli 1994) oli Põhja-Korea president ja marssal Ta on nimetatud Põhja-Korea igaveseks presidendiks.
9. septembril 1948 kuulutati Põhja-Koreas välja Korea Rahvademokraatlik Vabariik, Kim sai selle peaministriks. Alates 1972. aastast kuni oma surmani 1994. aastal oli ta Põhja-Korea president.