K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: iluuisutaja Mirai Nagasu on esimene ameeriklanna, kes tegi olümpial kolmese axel-hüppe

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Mirai Nagasu
Mirai Nagasu Foto: Vladimir Pesnya/Sputnik/Scanpix

Lõuna-Koreas Pyeongchangis toimuvatel taliolümpiamängudel osalev ameeriklannast iluuisutaja Mirai Nagasu läks ajalukku, olles esimene ameeriklanna, kes tegi taliolümpial kolmese axel-hüppe ning olles taliolümpia ajaloos alles kolmas naine, kes on selle tehniliselt keerulise hüppe teinud.

Newsweeki teatel leiutas selle hüppe Norra ilu- ja kiiruisutaja Axel Paulsen (eluaastad 1855 – 1938). Tegemist on iluuisutamises ainsa hüppega, milles uisutaja liigub ettepoole ja hüpe lõppeb poolelt pöördelt. Axel-hüpe algab näo suunas ja lõpeb selg ees.

Paulsen tegi sellise hüppe esmakordselt 1882. aastal. 

Mirai Nagasu
Mirai Nagasu Foto: Paul Chiasson/The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Varem on ameeriklannadest kolmest axel-hüpet teinud Tonya Harding, kes tegi selle 1991. aastal iluuisutamise maailmameistrivõistlustel ja Kimmie Meissner 2005. aastal USA iluuisutamise meistrivõistlustel.

Samas on 24-aastane Nagasu ainus ameeriklanna, kes on selle hüppe teinud olümpial, sest Harding ega Meissner seda ei teinud.

Enne Nagasut tegid taliolümpiamängudel kolmese axel-hüppe kaks jaapanlannat. 1992. aastal Prantsusmaal Albertville'is sai sellega hakkama Midori Ito ja 2010. aastal taliolümpial Kanadas Vancouveris Mao Asada. 

Mirai Nagasu
Mirai Nagasu Foto: Valery Sharifulin/Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

Nii USA meedia kui sotsiaalmeedia ülistasid Nagasut soorituse eest. Kohtunikud andsid talle tehnika eest 73.38 punkti.

Mirai Nagasu
Mirai Nagasu Foto: Alexander Vilf/Sputnik/Scanpix

Nagasu võistles 2010. aasta taliolümpial Kanadas Vancouveris, kuid teda ei valitud USA olümpiakoondisse 2014. aasta Venemaa Sotši mängudele.  

Mirai Nagasu
Mirai Nagasu Foto: Alexander Vilf/Sputnik/Scanpix
Mirai Nagasu
Mirai Nagasu Foto: Vladimir Pesnya/Sputnik/Scanpix
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles