Kindral Loan sai paar nädalat pärast ikoonilise foto tegemist haavata ja ta üks jalagdest tuli amputeerida. Austraalia haigla keeldus Loani ravimast just selle tõttu, et ta lasi relvastamata vangi maha. Lõpuks oli USA nõus vietnamlasest sõjaväelast ravima ja ta viidi USA välihaiglasse.
Adams uuris haiglas olnud Loanilt, mis toimus ja mida mees tulistades tundis. Lisaks asus fotograaf vietnamlast kaitsma, kui teda verbaalselt rünnati.
Kindral Loan ja ta pere põgenesid Vietnami sõja lõpuperioodil 1975. aastal Lõuna-Vietnamist, pääsedes USAsse. Nad avasid Washingtoni lähedal Burke’is kiirtoidukoha, kus lisaks hamburgeritele ja pitsadele sai süüa ka Vitenami klassikalisi tänavatoite.
Endine kindral loobus toiduärist 1991 kui tal diagnoositi vähk. Ta suri 1998. aastal 67-aastasena.
Adamsi sõnul osutus tema kaamera kindrali püstolist tugevamaks.
«Kindral tappis Vietkongi sissi. Mina tapsin kindrali oma kaameraga, seega on kaamerad ja fotod maailma kõige tugevamad relvad,» kirjutas Adams aastaid hiljem.
Vietnami sõda (1955–1975) oli Vietnamis toimunud sõjategevus mille tulemusena rajati Vietnami Sotsialistlik Vabariik.
Laiemalt tuntakse Vietnami sõjana sõjategevust, mis algas 1964. aastal, mil Ameerika Ühendriikide Kongress andis presidendile Lyndon Johnsonile loa viia väed Vietnami. Tõukeks sai 1964.aasta Tonkingi lahe intsident.
Johnson väitis, et USA laeva oli tulistatud ning USA Kongress võttis vastu otsuse, millega lubati presidendil rakendada Indohiinas USA sõjaväeüksusi.
Vietnami sõda jagatakse kolme etappi: 1946 – 1954 oli sõda Põhja-Vietnami ja koloniaalvõimu taastada püüdva Prantsusmaa vahel ning 1964 – 1973 sõdisid kommunistliku bloki toetatud Põhja ja Lõuna-Vietnami sissid ning USA koos liitlastega. See lõppes neljapoolse rahuleppega aastal 1973, kogu sõda aga kaks aastat hiljem kahe Vietnami ühinemisega.