Nike

Foto, millel on näha Donald Trumpi valitsuskriisi lahendamas, tekitas sotsiaalmeediatormi

Donald Trump Ovaalkabinetis

FOTO: twitter.com

Valge Maja avaldas foto, millel on USA presidenti Donald Trumpi näha Ovaalkabinetis kirjutuslaua taga töötamas ja telefoniga rääkimas.

USAs tekkis möödunud reedel valitsuse tööseisak, kuna kongressis ei suudetud eelarve suhtes üksmeelele jõuda. Vabariiklased ja demokraadid süüdistavad seisakus üksteist, kuid ka eilne lahenduse otsimine ei andnud tulemust.  

Trump pidi möödunud nädalalõpul lendama Floridasse palm Beachi Mar-a-Lago suvitusvillasse, et golfi mängida. Valitsuskriis rikkus ta plaanid ja ta jäi Washingtoni, et lahendada koos kongressiga olukord.

Donald Trump Ovaalkabinetis

FOTO: Twitter.com

Valge Maja avaldas oma leheküljel foto, mille juures oleva teksti kohaselt on Trumpi näha Ovaalkabinetis tööötamas, et kriisile lahendust leida. President räägib telefoniga, samas ta töölaud on täesti dokumentide ja kirjutustarvete vaba. President kannab peas valget nokkmütsi kirjaga «Make America Great Again». 

Donald Trump Ovaalkabinetis

FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

Foto Trumpist jõudis sotsiaalmeediasse, kus seda kohe pilkama hakati ja küsiti, et kas president ikka teeb tööd.

Paljud kommenteerisid, et president ainult teeskles töö tegemist, sest tal ei olnud laual mitte ühtegi paberit ega muud tööks vajalikku objekti. Oli ka neid, kes võrdlesid Trumpi töötamist varasemate presidentide töötamisega.

Barack Obama Ovaalkabinetis

FOTO: HO/Reuters/Scanpix

Ronald Reagan Ovaalkabinetis

FOTO: Dennis Cook/AP/Scanpix

«Ka minu kõige tähtsam töö on lauatelefoniga rääkimine ja mu laual ei ole mitte ühtegi paberit,» kommenteeris üks Twitteri kasutaja.

USA tuntud ajaloolane Honor Sachs omakorda kommenteeris: «Kas selline näeb välja tööd tegeva inimese laud?!»

Mitmed kommenteerijad sõnasid, et tegemist oli lavastusega, näitamaks presidenti «töötamas».

Valge Maja Ovaalkabinet ja presidendi kirjutuslaud, mis kannab nime Resolute Desk

FOTO: Carolyn Kaster/AP/Scanpix

Donald Trump Ovaalkabinetis

FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Valge Maja avalikustas oma leheküljel veel teise uue foto, millel Trump kohtub valitsuskriisi ajal Valge Maja töötajatega. Sellel sündmusel osalesid ka Trumpi tütar ja nõunik Ivanka Trump, väimees ja nõunik Jared Kushner ning pressijuht Sarah Huckabee Sanders.

Sotsiaalmeedias imestati, miks Trumpide pere liikmed naeravad, kuigi  valitsus on kriisis.