Võiduloo esitajad soovivad Euroopa ühtsemaks muuta

Martin Smutov
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aserite võidurõõm
Aserite võidurõõm Foto: Marko Tubli

Tänavu Eurovisioonil võidutsenud Eldar Gasimov ja Nigar Jamal (Ell/Nikki) ütlesid, et nad uskusid algusest peale oma võiduvõimalustesse ja duo tänas kõiki toetuse eest.

Aserbaidžaani võit oli nii kindel, et pressikeskuses algas aserite pidu juba siis, kui hääli pidi andma veel kümmekond riigi.

Viimaste punktide kõlades hüppasid ja kaisutasid aserid nii kaaslasi kui ka õnnitlema saabunud kolleege, kes sumiseva mesilassülemina nende ümber tiirutasid, et siirast rõõmu jäädvustada.

Juubeldamine jätkus pressikonverentsilgi, mille Eldar ja Nigar avasid lauluga, kuid seekord esitasid nad loo aseri keeles.

«Soovime tänada kõiki, kes meile hääle andsid, meie laulu armastasid ja meisse uskusid,» sõnas Nigar.

«Uskusin esimesest päevast alates, et suudame võita,» lisas Eldar. «Me ei mõelnud ennustustele, vaid töötasime mitu kuud väga kõvasti ja olime tehtuga väga rahul.»

Nigari sõnul on aeg lennanud niivõrd kiiresti, sest vaid mõne kuu eest oli ta koduperenaine ja nüüd on ta Eurovisiooni võitja, mis on suurima unistuse täitumine.

Unistus Eurovisioonil osalemisest tekkis Nigaril juba 2000. aastal, kui võistlusel sai teise koha Venemaa laulja Alsou, kes on Aserbaidžaanis väga populaarne.

Väidetavalt tekkis samal aastal ka Eldari eurounistus ja ta on võistlust väga tähelepanelikult jälginud ning eriti pärast 2008. aastat, kui Aserbaidžaan oma debüüdi tegi.

Pressikonverentsil sooviti ka teada, kas Aserbaidžaan, mis asub Aasias, kavatseb eurooplaste lemmiktelesaate ehk Eurovisiooni korraldada.

«Muusikal pole piire, soovime vaid, et inimesed seda naudiksid,» vastasid artistid korraga.

Duo lubas ka, et nad hakkavad kohe tööle, et varsti uusi albumeid välja anda. Näiteks tõlgitakse võidulaul «Running Scared» nii saksa kui ka prantsuse keelde ja võimalik, et teistessegi keeltesse.

«Soovime oma lauluga Euroopa ühtsemaks muuta,» selgitas Eldar.

Aserbaidžaan kogus Eurovisiooni lauluvõistlusel 221 punkti, teise koha sai 189 punkti kogunud Itaalia esindaja Raphael Gualazzi ja kolmanda Rootsi Eric Saade, kelle arvele jäi 185 punkti.

Tagasi üles