«On olemas teatud hulk mehi, keda ei ole väha palju, kes on valmis ohverdama kõik enda elus, et pühenduda enda karjäärile. Need mehed on väga intelligentsed, nad on väga, väga kohusetundlikud, nad on motiveeritud, neil on palju energiat, neil on hea tervis ja nad on valmist töötama 70 kuni 80 tundi nädalas, ilma pausideta, spetsialiseerudes vaid ühele asjale, et tippu jõuda.»
«Kas sa ei arva, et naistel on ees mingid barjäärid, mis takistavad neil nendes firmades tippu jõuda?» päris Newman.
«Mingid takistused kindlasti on,» ütles Peterson, «nagu näiteks mehed. Ükskõik, mis ettevõttes tippu jõuda, on tohutu suur ettevõtmine. Ning mehed, kellega sa konkureerid, ei lase endale pähe istuda. Nad ei ütle: näe, võta mu töökoht. Need asja ei käi nii. Seal on tohutu suur konkurents.»
Peterson tõi siis näite Skandinaaviast, et illustreerida meeste ja naiste huvide erinevusi, mis viivad erinevate karjäärivalikuteni. Need valikud aitavad mõista üldiseid erinevusi meeste ja naiste palgalõhe vahel.
«Tulemuste võrdõiguslikkus ei ole soositav,» sõnas professor. «Kui lasta meestel ja naistel iseseisvalt valikuid teha, siis nad ei sea end samadesse kategooriatesse.»
«Selline on paratamatu tulemus meeste ja naiste vaba valiku järel ühiskondades, mis on soolise võrdõiguslikkuses läinud kaugemale kui ükski teine. Need on sissetungimatud erinevused. Sa saad neid eemalda läbi tohutu sotsiaalse pinge või türannia, aga kui sa lased meestel ja naistel ise oma elus valikuid teha, siis kokkuvõttes ei moodustu võrdne tulem.»
Professor Petersoni jutu mõte oli see, et karjääriredelil edukas olla, peab iga inimene, kas mees või naine, olema vähem leplik tingimuste osas, mis talle presenteeritakse, seadma endale mõistlikud ambitsioonid ja püüdma nendel poole sihtida.